امنیت و جرایم

ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی سنگین به هلاکت رسید/تلفات سنگین شورشیان طی ۲۴ ساعت اخیر

در جریان عملیاتی که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی سنگین و دیگر مناطق کشور راه اندازی کردند، ۲۲ تن از دهشت افگنان به شمول مولوی سیدآغا ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی سنگین به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی کشور که پیشرفت عملیات روزانه نیروهای امنیتی را هر روز گزارش می دهد با درج خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های بسیاری را در ولایات ننگرهار، پکتیا، پکتیکا، لوگر، غزنی، سمنگان، جوزجان، کندز و هلمند راه اندازی کرد که دستاوردهای خوبی را نیز به دنبال داشتند.

خبرنامه وزارت دفاع پیشرفت عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در ولسوالی سنگین ولایت هلمند راه اندازی شد، ۲۲ تن از شورشیان از جمله مولوی سیدآغا ولسوال نام نهاد طالبان برای این ولسوالی که تازه به این سمت گماشته شده بود به هلاکت رسیدند.

در عملیاتی که در ولسوالی های دند پتان و احمد خیل ولایت پکتیا راه اندازی شد ۴۹ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۶ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز صورت گرفت ۱۲ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۱۰ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

در نتیجه عملیاتی که در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت ۴۸ تن از جنگجویان گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند و سلاح و مهمات های این تروریستان نیز تخریب شد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان و داعش در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۴ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا