امنیت و جرایم

ولسوالی پاتوی دایکندی از وجود طالبان پاکسازی شد

به گزارش رها، غلام سخی غفوری، فرمانده پلیس ولایت دایکندی در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد که نیروهای امنیتی مرکز ولسوالی پاتو، قخور، قریه تمران بالا و پایین و قسمت بیشتر از ساحه استیجیک را به صورت کامل پاکسازی کرده‌اند.

وی افزود، این حملات تا یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت که امروز منطقه استبجیک تا آخرین قریه‌جات آن تلاشی خانه به خانه صورت گرفته که حدود ۳۰ کیلوگرام مواد منفجره مختلف‌النوع با ۸ میل اسلحه به دست نیروهای امنیتی افتاد.

فرمانده پلیس ولایت دایکندی از تلفات سنگین گروه طالبان در این عملیات نیز خبر داد. به گفته او، در این عملیات در مجموع ۲۵ الی ۳۰ تن از جنگجویان طالب کشته شده‌اند.

غفوری همچنان می‌گوید که در حال حاضر وضعیت آرام است و هیچ نگرانی و تهدیدی در ولسوالی پاتو وجود ندارد.

با این حال، نجیب‌الله شنسب، رئیس امنیت ملی دایکندی می‌گوید که هشت نفر از فرماندهان طالبان در این عملیات کشته شده‌اند. به گفته او، کشته شدن این فرماندهان طالبان تأثیر جدی روی روحیه آن‌ها وارد کرده است.

عملیات پاکسازی به هدف سرکوب مخالفان مسلح در ولسوالی پاتو چندی پیش آغاز شده بود؛ اما پس از توقفی اندک، روز گذشته از سرگرفته شد.

گفتنی است گروه طالبان نیمه‌شب ۲۵ قوس، حملات تهاجمی را در منطقه تمران ولسوالی پاتو انجام داد که در آن حمله بیش از ۱۰ تن از نیروهای امنیتی شهید شدند و سه پوسته نیروهای امنیتی نیز به تصرف طالبان درآمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا