• انتشار: 11 اکتبر 2016
  • ساعت: 17:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14231
پرینت

ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب سقوط کرد/شورشیان راه های مواصلاتی آن را با ماین مسدود کرده اند

شورشیان طالبان پس از چندین روز درگیری و محاصره، ولسوالی غورماچ در ولایت فاریاب، این ولسوالی را امروز (سه شنبه) به تصرف خود درآوردند؛ و راه های مواصلاتی آن را با جاسازی ماین مسدود کرده اند.

محمد عارف یک عضو شورای ولایتی فاریاب گفت “ولسوالی غورماچ برای پنج تا شش روز گذشته در محاصره کامل شورشیان طالبان قرار داشت، و این شورشیان صبح امروز (سه شنبه) این ولسوالی را به تصرف خود درآوردند.”

آقای عارف افزود که نیروهای امنیتی به یک پایگاهی خارج از بازار اصلی غورماچ، عقب نشینی کرده اند.

وی همچنین گفت که شورشیان طالبان با جاسازی ماین در راه های مواصلاتی به این ولسوالی، این راه ها را مسدود کرده اند، و نمی گذارند که نیروهای امنیتی تازه نفس وارد ولسوالی شوند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی شورشیان طالبان نیز گفته است که طالبان ولسوالی غورماچ را به طور کامل تصرف کرده است.

او در صفحه تویترش نوشته است که شورشیان طالبان شب گذشته (دوشنبه) ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس ولسوالی غورماچ را هدف شدید حملات خودشان قرار دادند، و در نهایت با عقب نشینی نیروهای امنیتی، این مکان ها را به تصرف خود درآوردند.

لازم به ذکر است که طالبان سال گذشته نیز این ولسوالی را به طور موقت به تصرف خود درآورده بودند.

شورشیان طالبان در حالی ولسوالی غورماچ را به تصرف خود در می آورند، که در حال حاضر نیز، درگیری های شدیدی میان نیروهای امنیتی در اطراف شهر کندز در شمال کشور، و اطراف شهر لشکرگاه مرکز هلمند در جنوب کشور در جریان است.

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی های امور حقوق بشری امروز (سه شنبه) در گزارشی نوشت که بیش از ۳۳ هزار نفر از ساکنان شهر کندز در نتیجه درگیری های اخیر بیجا شده و به ولایات مجاور پناه برده اند.

شورشیان طالبان دوشنبه هفته گذشته از چندین جناح به شهر کندز حمله کردند و برای ساعاتی بخشی از این شهر را به تصرف خود گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.