امنیت و جرایمِتیتر یک

اگر ولسوالی شیندند به سه ولسوالی تقسیم شود، ۸۰ درصد ناامنی ها در این ولسوالی کاهش می یابد

 

جنرال عبدالمجید روزی فرمانده پلیس ولایت هرات با بیان این مطلب می گوید یکی از علت های ناامنی در ولسوالی شیندند هرات بدلیل تجزیه نشدن این ولسوالی به چند ولسوالی بوده است.

او می گوید ولسوالی شیندند  ولایت هرات از جمله ولسوالی های بزرگ  این ولایت می باشد که اگر این منطقه از هرات به سه ولسوالی تقسیم شود آمار ناامنی ها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

به گفته او اگر این ولسوالی پهناور به ولسوالی های کوچکتر دسته بندی نشود احتمال دارد نزاع و درگیری ها همچنان ادامه داشته باشد.

آقای روزی اما می گوید گرچه تجزیه شدن ولسوالی شیندند می تواند در کاهش ناامنی ها در آینده کمک کند، اما در حال حاضر نیز نیروهای امنیتی تدابیر ویژه ای را برای تامین امنیت این ولسوالی در نظر گرفته اند.

وی در بخشی دیگر از حرف هایش گفت در سفری که به ولسوالی شیندند داشته چند پوسته امنیتی جدید در این ولسوالی ایجاد شده که به گفته او افزایش این پوسته ها ناشی از ناامنی های اخیر در این ولسوالی بوده است.

باید یاد آور شد در سفری که محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور نیز به ولایت هرات داشت به مردم شیندند گفته بود که ولسوالی شیندند باید به سه ولسئوالی تقسیم شود.

این درحالیست که بسیاری از ساکنان و بزرگان قومی در این ولسوالی از دولت می خواهند تا ولسوالی شیندند را به یک ولایت مستقل تبدیل کند.

امیرعلی فولادی – هرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا