• انتشار: ۱۷ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۳۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59095
پرینت

ولسوالی شهرک غور به دست طالبان افتاده است

منابع در ولایت غور می‌گویند ولسوالی شهرک این ولایت عصر روز گذشته (یک‌شنبه، ۱۶ جوزا) به‌دست گروه طالبان سقوط کرده است.

فاطمه کوهستانی، نماینده مردم غور در مجلس نمایندگان به رسانه ها گفت ولسوالی شهرک ولایت غور روز گذشته به دست جنگجویان وابسته به گروه طالبان سقوط کرده است.

خانم کوهستانی افزود: «روز گذشته جمعی از نمایندگان مردم غور با اسدالله خالد، وزیر دفاع ملی، در پیوند به احتمال سقوط ولسوالی شهرک جلسه داشتیم. در این نشست آقای خالد وعده سپرده بود این ولسوالی سقوط نمی‌کند. اما با آنهم این ولسوالی سقوط کرد و مردم آواره شدند»

این عضو مجلس نمایندگان مدعی شد که در پی سقوط ولسوالی شهرک ولایت غور دست‌کم ۲۰ تن از نظامیان و غیر نظامیان توسط طالبان کشته شده و شماری از مردم محل از خانه‎‌هایش آواره شده‌اند.

اما روح الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی در صحبت با خامه پرس، سقوط ولسوالی شهرک ولایت غور را رد کرد و افزود که نیروهای امنیتی از این ولسوالی عقب‌نشینی تاکتیکی کرده است.

گروه طالبان نیز تاکنون در مورد سقوط ولسوالی شهرک چیزی نگفته است.

این در حالی‌ست که طالبان حمله‌های‌شان را از یک‌شنبه شب بر ولسوالی شهرک آغاز کرده‌اند. طالبان یک‌شنبه شب یک هاموی پُر از مواد انفجاری را در یک پاسگاه نیروهای امنیتی این ولسوالی انفجار دادند که در نتیجۀ آن ۹ نیروی امنیتی کشته شدند و ۶ تن دیگرشان ناپدید شده‌اند.

با این حال ولسوالی قیصار ولایت فاریاب نیز یک‌شنبه شب در پی حمله طالبان به فرماندهی پولیس این ولسوالی سقوط کرد که در پی آن ۱۳ تن از نیروهای امنیتی بشمول فرمانده این فرماندهی کشته شده است..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.