• انتشار: 13 اکتبر 2019
  • ساعت: 16:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38618
پرینت

ولسوالی دایچوبان به مکان تازه ای منتقل شد

در اعلامیه‌ی مشترک که امروز (یک‌شنبه، ۲۱ میزان) از سوی وزارت دفاع منتشر شد، گفته شده است انتقال ولسوالی دایچوپان به موقعیت جدید براساس درخواست مردم، ارزیابی و فیصله‌ی شورای نظامی ولایت زابل و لزوم دید نهادهای محلی صورت گرفته است.

نهادهای امنیتی و دفاعی و اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی در یک اعلامیه‌ی مشترک اعلام کردند ولسوالی دایچوپان ولایت زابل به یک مکان جدید منتقل شده است.

در این اعلامیه‌ی مشترک که امروز (یک‌شنبه، ۲۱ میزان) از سوی وزارت دفاع منتشر شد، گفته شده است انتقال ولسوالی دایچوپان به موقعیت جدید براساس درخواست مردم، ارزیابی و فیصله‌ی شورای نظامی ولایت زابل و لزوم دید نهادهای محلی صورت گرفته است.

در این اعلامیه، هدف از این اقدام، دسترسی آسان مردم به اداره‌ی محلی ولسوالی دایچوپان گفته شده است.

در اعلامیه هرچند مشخص نشده است که موقعیت جدید در کدام روستا و منطقه‌ی ولسوالی دایچوپان قرار دارد، اما گفته شده است که موقعیت جدید این ولسوالی از لحاظ جغرافیایی و راه‌های رفت‌وآمد برای مردم سهولت‌هایی را فراهم می‌سازد و «مردم از هر بخش ولسوالی دایچوپان به آسانی می‌توانند خودشان را به ساختمان ولسوالی برسانند».

در همین حال گروه طالبان ادعا کرده است که ولسوالی دایچوپان و تمام ملحقات این ولسوالی به‌دست جنگ‌جویان این گروه سقوط کرده است.

وزارت دفاع در مورد سقوط این ولسوای چیزی نگفته است.

همزمان با این نیروهای امنیتی و دفاعی کشور روز شنبه عملیات مشترکی با نام «رازق» را برای پاکسازی ولایت زابل از وجود گروه طالبان راه‌اندازی کردند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع گفته بود این عملیات به یادبود اولین سالگرد کشته‌شدن عبدالرازق اچکزی، فرمانده پولیس پیشین ولایت قندهار آغاز شده است.

آقای امان گفته بود هدف از راه‌اندازی این عملیات پاکسازی کامل ولسوالی شاه‌جوی زابل از وجود جنگ‌جویان طالب، انکشاف ساحه‌ی امنیتی در ولایت زابل و تأمین امنیت شاه‌راه نمبر یک در ولایت زابل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.