• انتشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۱۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10510
پرینت

ولسوالی جلریز از وجود شورشیان طالبان پاکسازی شد

مسئولان در ولایت میدان وردک می گویند که نیروهای امنیتی پاسگاه هایی که شورشیان تصرف کرده بودند، پس گرفته و جنگ پایان یافته است.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان وردک می گوید روز گذشته عملیات بر ضد شورشیان طالبان آغاز شد و اکنون این ولسوالی از وجود شورشیان پاکسازی شده است.

او اضافه کرد که نیروهای پولیس به پاسگاه های خود برگشته است.

از اواخر هفته گذشته شورشیان متعلق به گروه تروریستی طالبان بر پاسگاه های امنیتی ولسوالی جلریز حمله و سه پاسگاه را از کنترول نیروهای امنیتی خارج کردند.

سخنگوی والی میدان وردگ گفته است که در این درگیری سه نظامی زخمی شده و پانزده تن از شورشیان گروه تروریستی طالبان کشته و زخمی شده اند.

روز گذشته شماری از اعضای مجلس نمایندگان از وضعیت امنیتی در ولسوالی جلریز اظهار نگرانی کرده بودند و به دولت هشدار داده بودند که اگر توجهی صورت نگیرد شاهد سقوط این ولسوالی خواهیم بود.

سال قبل صدها طالب بر پاسگاه‌های پولیس محلی در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک حمله کردند که در نتیجه بیش ۳۰ تن از نیروهای پولیس محلی کشته شدند.

این رویداد جنجالی های زیادی را در کشور در پی داشت و نیروی مستقر در میدان وردک متهم شده بوده بودند که با پولیس محلی همکاری نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.