• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۰:۱۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59165
پرینت

ولسوالی جغتوی غزنی به دست طالبان افتاد

مسؤولان محلی در ولایت غزنی، می‌گویند ولسوالی جغتوی این ولایت، به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است.

حمیدالله نوروزی، عضو شورای ولایتی غزنی، به رسانه ها گفت صبح روز سه‌شنبه -۱۸ جوزا- ولسوالی جغتوی به کنترل جنگ‌جویان طالب درآمد.

به گفته‌ی او، حملات جنگ‌جویان طالب از دو-سه ماه پیش بر این ولسوالی ادامه داشت و نیروهای امنیتی پس از درگیری اندک از این ولسوالی عقب‌نشینی کردند و به ولسوالی ناور رفتند.

آقای نورزوی، می‌افزاید: «خود ولسوالی جغتو از چهار سال پیش به دست طالبان افتاده بود و تجهیزات آن کاملا تخریب شده بود و بعد از آن مرکز ولسوالی به بازار صداقت انتقال یافته بود.»

از سویی دیگر، آقای نوروزی می‌گوید که جنگ‌جویان طالب دو پاسگاه را در اطراف ولسوالی آب بند نیز در کنترل خود درآورده اند و نیروهای امنیتی با درگیری اندک عقب‌نشینی کردند.

به گفته‌ی او، مرکز ولسوالی رشیدان ولایت غزنی نیز به دره‌ی قیاق انتقال یافته که در آن‌جا با مرکز شهر غزنی وصل است.

آقای نوروزی می‌افزاید که وضعیت در ولسوالی مقر غزنی نیز خوب نیست و هم‌اکنون جنگ میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالب در این ولسوالی جریان دارد.

در همین حال، روح الله احمدزی، معاون سخنگوی وزارت دفاع در یک پیام ویدیویی گفته است: «ساحاتی که فعلا در تصرف دشمن قرار گرفته است، نشان‌دهنده‌ی قوت دشمن نبوده، بلکه نیروهای امنیتی به خاطر جلوگیری از تلفات غیرنظامیان از این ساحات عقب‌نشینی موقتی داشته است.»

آقای احمدزی می‌افزاید که نیروهای امنیتی برای واپس‌گیری این ساحات و سرکوب جنگ‌جویان طالب، برنامه و تدابیر امنیتی جامع دارند و در آینده‌ی نزدیک، وضعیت در این ساحات «تغییر مثبت» خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.