• انتشار: 28 دسامبر 2019
  • ساعت: 12:19
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40256
پرینت

ولسوالی تاز تاسیس مرغاب ولایت غور از کنترل طالبان خارج شد

منطقه سُمّک، از پایگاه های مهم گروه طالبان بود که در گذشته طالبان همواره حملات شان را از این منطقه بالای ولسوالی دولتیار سازماندهی می کردند و دست به آزار و اذیت مسافرین در مسیر شاهراه غور_ کابل می زدند.

مقامات محلی ولایت غور که برای گشایش، این ولسوالی، به منطقه سُمّک ولسوالی دولتیار رفته بودند، می گویند این ولسوالی پس از پاکسازی کامل از وجود گروه طالبان فعال شده است.

به گفته آنان، منطقه سُمّک، از پایگاه های مهم گروه طالبان بود که در گذشته طالبان همواره حملات شان را از این منطقه بالای ولسوالی دولتیار سازماندهی می کردند و دست به آزار و اذیت مسافرین در مسیر شاهراه غور_ کابل می زدند. غلام ناصر خاضع والی غور که در محفل گشایش این ولسوالی صحبت می کرد، گفت دیگر اجازه اخلال امنیت را به هیچ گروهی نخواهند داد.

او از گروه های مخالف مسلح دولت نیز خواست دست از جنگ و خشونت برداشته و به پروسه صلح یکجا شوند. از سویی هم باشندگان منطقه سُمّک، مرکز ولسوالی تازه تاسیس شده مرغاب ولایت غور، از ایجاد ولسوالی در این منطقه ابراز خرسندی می کنند، و از حکومت می خواهند، که اجازه اخلال امنیت این منطقه را به گروه های هراس افگن ندهند.

به گفته آنان، در این منطقه ارائه خدمات از سوی حکومت بوده است، اما با ایجاد ولسوالی مردم سُمّک ابراز امیدواری می کنند، اداره محلی غور به وضعیت زندگی آنان رسیدگی کند.

سُمّک در شمال ولسوالی دولتیار غور از مناطقی است که از چندین سال بدینسو تحت حاکمیت طالبان قرار داشت و این گروه حملات تهاجمی زیاد را بالای ولسوالی دولتیار راه اندازی کردند.

سرانجام این منطقه هفته گذشته در عملیات پاکسازی نیروهای ارتش که با نام خالد سه راه اندازی شده بود از وجود گروه طالبان تصفیه و به عنوان مرکز ولسوالی تازه تاسیس شده مرغاب ولایت غور تعین گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.