• انتشار: 17 اکتبر 2019
  • ساعت: 13:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38755
پرینت

ولسوالان نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی‌های نرخ و چک میدان‌وردک کشته شدند

محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان‌وردگ گفت در این حمله‌ی هوایی که دیروز (چهارشنبه، ۲۴ میزان) در روستای «سیبکی دربند» ولسوالی چک راه‌اندازی شده بود، یک محافظ این ولسوال نام‌نهاد طالبان نیز کشته شده‌ است.

مسئولان محلی در ولایت میدان‌وردک می‌گویند ولسوالان نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی‌های نرخ و چک این ولایت در حمله‌های هوایی کشته شده‌اند.

محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان‌وردک گفت «جنت‌گل»، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای نرخ، امروز (پنج‌شنبه، ۲۵ میزان) و «ملاجانان» مشهور به عابد، ولسوال نام‌نهاد این گروه برای چک دیروز در حملات هوایی کشته شدند.

آقای شریف‌زی توضیح داد جنت گل، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای نرخ، در روستای «شاه‌کابل» ولسوالی نرخ همراه با سه عضو مهم این گروه در یک حمله‌ی هوایی کشته شدند.

او اضافه کرد ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی چک دیروز در روستای «سیبکی دربند» چک همراه با یک محافظش کشته شدند.

آقای شریف‌زی افزود ملاجانان و محافظش سوار بر یک موتر بودند که هدف حمله هوایی قرار گرفتند. به گفته‌ی او، هنوز مشخص نیست که این حمله‌ها توسط هواپیماهای بی‌سرنشین انجام شده یا توسط نیروهای هوایی افغان.

ولایت میدان‌وردک در جنوب‌غرب کابل از ولایت‌های ناامن می‌باشد که جنگ‌جویان طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت گسترده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.