• انتشار: 3 مارس 2019
  • ساعت: 13:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32816
پرینت
معین ارشد امنیتی وزارت داخله:

وقوع جرائم متعدد، چالش بزرگ شهروندان در کابل است

معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله سرقت و اختطاف را بزرگترین نگرانی مردم کابل می‌داند و بر مبارزه جدی با ناقضین قانون و زورگویان تأکید می‌کند.

خوشحال سادات، در نشست مسئولین ارشد وزارت امور داخله با وکلای گذر نواحی مختلف کابل که  امروز یک‌شنبه ۱۲ حوت در کابل برگزار شد، بر همکاری هرچه بیشتر شهروندان با پلیس در مبارزه با مفسدین، زروگویان و افراد مسلح غیرمسئول تأکید شد.

وی افزود: «براساس اطلاعات رسیده به وزارت داخله، چالش کلان شهروندان کابلی وقوع جرائم است.»

خوشحال سادات تأکید کرد تصفیه آمرین فاسد از بدنه وزارت داخله آغاز شده‌است؛ در هفده سال گذشته هر آمری تلاش می‌کرد تا افراد مورد نظر و تیم ایده‌آل خود را در پست‌های مختلف به کار بگمارند، این روند باید متوقف شود و شایسته سالاری و مسئولیت‌پذیری در قبال مردم جای مصلحت‌های شخص را بگیرد.

آقای سادات افزود: «اگر مجرمین مانند گذشته در این فکر هستند که کسی جلو فعالیت آنان را گرفته نمی‌تواند، از خواب بیدار شوند. حالی وقتش است که تغییر فکر دهند و چیزی که قانون است، ما آن را تطبیق می‌کنیم.»

به گفته‌ی معین امنیتی وزارت داخله‌، به پلیس هدایت داده شده آن عده از افرادی که علیه «نظام» اسلحه می‌گیرند و به «پرچم شریف کشور» بی‌احترامی می‌کنند، از پا در آورده شوند.

آقای سادات همچنان افزود اگر تغییراتی بعد از این در وزارت داخله و پلیس بیاید،  آن تغییرات بر اساس ظرفیت افراد خواهد بود.

وی در بخش دیگری از گفته‌هایش افزود نیروهای امنیتی کشور بدون همکاری مردم به هیچ صورت نمی‌تواند در تصفیه‌ی پلیس از افراد مفسد و از بین‌بردن دزدان و اختطاف‌چیان شده موفق عمل کند.

وی گفت پلیس کابل تعدادش از کل جمعیت آلمان بیشتر است، اما در پایتخت جرائمی اتفاق می‌افتد که در جاهای دیگر دیده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.