• انتشار: 7 آگوست 2015
  • ساعت: 10:53
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1543
پرینت

وقوع انفجاری قوی در کابل هشت کشته و بیش از ۱۹۰ زخمی برجای گذاشت

وقوع یک انفجار بسیار قوی در منطقه شاه شهید شهر کابل حوالی ساعت یک بامداد روز جمعه، هشت کشته و بیش از ۱۹۰ زخمی بر جای گذاشت.

گرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما وقوع انفجار دیشب اولین حمله شدید مخالفان مسلح دولت به کابل پس از انتشار خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر طالبان می باشد.

گفته می شود هدف انفجار دیشب ریاست کشف وزارت دفاع ملی کشور بود.

گزارش های متعددی از تلفات این حادثه منتشر شده است، اما بیشتر گزارش ها حاکی از کشته شدن هشت غیرنظامی و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ نفر در این حادثه می باشد.

وحید الله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه اما می گوید: پس از وقوع این حادثه هشت کشته و بیش از ۱۹۸ زخمی به بیمارستان های نزدیک انتقال داده شده اند.

عبدالرحمان رحیمی فرماندهی پولیس کابل نیز می گوید اکثر قربانیان این حادثه غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان هستند.

وی همچنین افزود به علت شدت انفجار احتمال بالا رفتن آمار تلفات وجود دارد.

آقای رحیمی افزود: خودرو/موتری سنگین مملو از مواد منفجره حوالی ساعت ۰۱:۳۰ بامداد روز جمعه در منطقه شاه شهید شهر کابل که منطقه ای مزدحم است منفجر شد که باعث کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی و تخریب بیش از ده خانه شد.

آقای رحیمی همچنین می گوید هدف انتحار کننده کشتار دسته جمعی بوده است.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه، سازمان ملل در گزارش رسمی خود از افزایش تلفات غیرنظامیان در شش ماه نخست سال ۲۰۱۵ ابراز نگرانی کرده بود.

این گزارش گفت که در شش ماه نخست سال ۲۰۱۵، ۱،۵۹۲ غیر نظامی کشته که در مقایسه با سال گذشته شش درصد کاهش داشته، اما تعداد زخمی ها با رقم ۳،۳۲۹  با افزایش چهار درصدی روبرو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.