• انتشار: 19 ژانویه 2021
  • ساعت: 15:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53498
پرینت
در نقد حال و هوای این روزهای امریکا

وقتی خودت چیزی نداری، چگونه می خواهی به دیگران بدهی!

هم اکنون دنیا اوضاع شدیدا نابسامان آمریکارا بالعیان مشاهده می کنند که چگونه خیابان های نیویورک وواشنگتن و… آکنده از اراذل و اوباش مسلح گردیده است !

حال و روز این روزهای امریکا به شهر ارواح می ماند: نزدیک به بیست هزار نیروی نظامی ارتش در منطقه واشنگتن دی سی جابه جا شده اند تا امنیت مراسم تحلیف جو بایدن را فراهم کنند.

صحنه هایی که از مکان های استقرار این نیروها در رسانه های اصلی و اجتماعی منتشر می شود گویای یک توحش خاموش  است: امریکایی که خود را مهد دموکراسی و منتشر کننده ان می داند چگونه است که یک مراسم تحلیف را نمی تواند در فضای عاری از جنگ و خشونت برگزار کند.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی به شرایط کنونی ایالات متحده امریکا واکنش نشان داده آن را مایه تاسف خوانده اند.

گل محمد مختاری از کاربران فیس بوک در این مورد نوشته است:«فاقدشیئ، نمی تواند معطی شیئ باشد!»

حال و روز این روزهای آمریکا این فرضیه ی فلاسفه وحکمارا به اثبات می رساند که، آنکس که خودش فاقد ومحروم از نعمتی باشد، هرگز نخواهد توانست تا آن نعمت را برای دیگران فراهم سازد! بنابراین توقع نمودن از آمریکا برای فراهم سازی چندچیز ارزشمند و مهم که چند مورد مهم آن در زیر لیست می گردد، بیهوده و دور از خرد و عاقبت اندیشی خواهد بود:

  1. ۱٫    تامین عدالت اجتماعی وسیاسی زیرا بی عدالتی وفاصله طبقاتی در آن کشور به ویژه بین سیاه پوستان وسفیدپوستان، خود درس عبرت ومثال روشن از اعمال تبعیض های فاحش وستم های نابخشودنی می باشد!
  2. ۲٫    تامین امنیت نظامی. چراکه هم اکنون دنیا اوضاع شدیدا نابسامان آمریکارا بالعیان مشاهده می کنند که چگونه خیابان های نیویورک وواشنگتن و… آکنده از اراذل و اوباش مسلح گردیده است !
  3. ۳٫    بقا و پایداری در میثاقها وتعهدات! به دلیل آنکه جهان عهدشکنی های ایالات متحده را در سطح داخلی وبین المللی در سطوح وموارد مختلف باتلخی تجربه نموده اند! که از معاهده آب و هوا، محیط زیست و برجام به عنوان نمونه می توان یاد نمود!
  4. ۴٫    دوام همکاری های مادی ومعنوی! این امر نیز حد اقل در قبال کشورهای مانند افغانستان، عراق وسوریه و… به نمایش گذاشته شد، کردهای سوریه ومردم افغانستان بیشترین سهم المناک این وعده های دروغین و وسوسه انگیزرا داشته اند!
  5. ۵٫    احترام گذاشتن به ارزش های دینی، فرهنگی واجتماعی! قتل عامهای وحشیانه که عروسی هارا تبدیل به عزا نمودند، بی حرمتی های شرم آور در قبال مردم عزیز افغانستان و قرآن عظیم الشأن و نیزجنایات بی حد و حصر ابو غریب در کشور عراق نمونه های غیر قابل انکار از وحشی گری وحیوان صفتی آنهامی باشد!

به نوشته آقای مختاری ازچنین عناصرپلید وجرسومه های فاسد و فاشیست، چه توقع می توان داشت!? آنها که با ملت خویش اینگونه رفتار می کنند، بامردم مظلوم وستم دیده ماچگونه خواهدبود!!!? پس لازم است ماتوقعات خویش را در جای دیگر نهادینه ومتمرکزساخته،به خدای خویش پناهنده شویم واز خویش وملت بزرگوار ومجاهد خویش، انتظار کار وتحول داشته باشیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.