• انتشار: 31 اکتبر 2019
  • ساعت: 14:35
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 39156
پرینت

وضع جسمی نواز شریف وخیم گزارش شده است

شریف هم‌اکنون با دریافت آزادی “نامحدود” به دلیل مسائل پزشکی در بیمارستانی در شرق لاهور بستری است. با این حال در حال حاضر نمی‌تواند از کشور خارج شود.

در پی وخامت حال نواز شریف، دادگاه پاکستان به طور موقت به مدت ۸ هفته حکم زندان وی را تعلیق کرده است.

داکتر معالج نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان که هم‌اکنون به اتهام فساد، دوران حبس خود را می‌گذراند، چند روز پس از حمله قلبی خفیف او گفت، این نخست وزیر سابق “به شدت بیمار” است.

به گزارش روزنامه “گلف نیوز”، شریف هم‌اکنون با دریافت آزادی “نامحدود” به دلیل مسائل پزشکی در بیمارستانی در شرق لاهور بستری است. با این حال در حال حاضر نمی‌تواند از کشور خارج شود.

عدنان خان، پزشک شخصی نواز شریف در توییتر نوشت: نواز شریف، نخست وزیر سابق به شدت بیمار است و برای زندگی و سلامت خود مبارزه می‌کند.

به گفته این پزشک، شریف علاوه بر حمله قلبی خفیف، میزان پلاکت خون پایینی دارد که “عملکرد وخیم کلیه” نیز این وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند.

وی افزود، قند خون پایین و فشار خون شریف نیز آثار مخربی بر سلامتی او دارند و “وضعیت متزلزل و بی‌ثبات سلامتی او، تشخیص قطعی و مدیریت وضعیت سلامتی او را دشوار می‌کند”.

عدنان خان همچنین گفته است، شریف به احتمال زیاد از یک تومور بدخیم سرطانی رنج می‌برد و نیازمند انجام آزمایش‌های تخصصی برای تشخیص دقیق بیماری‌اش است اما با توجه به وضعیت نامناسب سلامتی‌ او، انجام این آزمایش‌ها با ریسک همراه است.

در همین راستا دادگاهی در پاکستان به آزادی موقت نواز شریف به مدت ۸ هفته جهت انجام معالجات پزشکی رای داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.