• انتشار: ۱۵ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۴۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4906
پرینت
سازمان بین المللی مهاجرت:

وضعیت پناهندگان کودک نگران کننده است

دفتر سازمان بین المللی مهاجرت یا  (IOM) در کابل می گوید که نبود فرصت شغلی باعث می شود که کودکان دست مسافرت پر خطری بزنند.

 

سازمان بین المللی مهاجرت اعلامیه را نشر کرده و گفته است که این کودکان جهت انجام شغل های سخت و کمک خرج شدن خانواده شان به خارج از کشور سفر می کنند.

ریچارد دانزگر رئیس عمومی هیئت ماموریت سازمان بین المللی مهاجرت، مقیم افغانستان می گوید که این اطفال با تهدیدات جدی مواجه می باشند.

آقای دانزگر گفت: اطفال زیر سن باتهدیدات جدی بهره برداری و سوء استفاده حین قرار گرفتن به دست قاچاقبران مواجه می باشند.

سازمان بین المللی مهاجرت گفته است که کودکان، گروه بزرگ از عودت کنندگان آسیب پذیر را در ایران تشکیل می دهند که به علت نیازمندی این گروه که دست به سفر های پرمخاطره فرامرزی زده اند همواره از نظر انداخته شده است.

سازمان بین المللی مهاجرت در اعلامیه اش گفته است که امسال این اداره بیشتر از ۱۸۰۰ کودک را، بدون همراه در برگشت به کشورشان مساعدت کرده است.

با اساس معلومات این اداره اکثر عودت کنندگان کودک را پسران تشکیل می دادند که بین ۱۲ و ۱۷ سال عمر داشتند.

در اعلامیه آی او ایم ، از قول یک پسر ۱۵ ساله که از ایران رد مرز شده بود گفته شده که این یگانه نان آور خانواده پنج نفری خود است و به خاطر امرار معاش خاواده خود، پدرش وی را به دست قاچاقبر به ایران فرستاده بود و در ایران در یک شرکت ساختمانی کار می کرد که توسط پولیس ایران دستگیر و بعدآ پولیس ایران وی را رد مرز کرده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت می گوید در پهلوی فراهم کردن فرصت های بهتر برای کودکان در داخل کشور، نیاز به تلاش های زیاد در بخش اگاهی دهی نیز است تا خانواده ها از خطرات ناشی از قاچاقبری و خطرات مهاجرت آگاهی لازم را به دست آورند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.