اجتماعی

وضعیت پناهجویان افغان در کمپ ابوظبی مشقت بار است

همکاران محلی نیروهای امریکایی در افغانستان که طی عملیات تخلیه پس از تسلط دوباره طالبان به اردوگاه امریکا در ابوظبی امارات منتقل شدند مشقت بار گزارش می شود.

بسیاری از این پناهجویان افغان با آینده نامعلوم روبه رو هستند و مشخص نیست روند بررسی مدارک و قرنطین آنها چه مدت طول می کشد و چه زمانی آنها به امریکا منتقل خواهند شد.

در میان این پناهجویان تعداد زیادی زن و کودک نیز به چشم می خورد و تاخیر در تکمیل مدارک و بررسی اسناد از سوی امریکایی ها حوصله آنها را سر برده است.

بسیاری از این پناهجویان احساس یک زندانی را دارند که به همراه اعضای فامیل شان در یک اتاق صبح تا شب حبس شده اند.

این پناهجویان افغان شایعات بازگردانده شدن به افغانستان را مرگ بار می خوانند و به شدت ابراز نگرانی می کنند. آنها در عین حال از وجود فساد در انتقال افغان های همکار با نیروهای امریکایی در افغانستان به امریکا انتقاد می کنند و می گویند بسیاری از کسانی که به امریکا منتقل شده اند هرگز با امریکایی ها کار نکرده بودند.

تاخیر در انتقال افغان ها از اردوگاه ابوظبی به امریکا در حالی همچنان به تاخیر افتاده است که انتقال افغان ها از کشورهای قطر و جرمنی به امریکا از مدت ها پیش آغاز شده بود.

بسیاری از پناهجویان در اردوگاه ابوظبی از وضعیت نامناسب غذایی شکایت دارند و می گویند با پولی که از در کابل از امریکایی ها دریافت کرده بودند تا حالا برای کودکان و خانواده خود از بیرون غذا خریده اند و اکنون این پول تمام شده و برای تداوی زنان و کودکان بیمار پول ندارند.

در حال حاضر نزدیک به ۹ هزار پناهجوی افغان در اردوگاه ابوظبی منتظر انتقال به امریکا می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا