• انتشار: 26 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:33
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18013
پرینت

وضعیت مهاجرین افغان در یونان مورد بررسی قرار گرفت

وزارت خارجه افغانستان گفته است که هیاتی عالی رتبه از این وزارت به کشور یونان سفر کرده است تا وضعیت مهاجرین افغانستانی در این کشور را با مقامات مربوطه آن کشور مورد بررسی قرار دهد.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه نوشته است که هیاتی از این وزارت به رهبری میرویس صمدی رئیس امور قونسلی وزارت خارجه به یونان سفر کرده است تا وضعیت مهاجرین افغان را در آن کشور مورد بررسی قرار دهد.

این هیات همچنین در خصوص طی مراحل ابتدایی گشایش سفارت افغانستان در یونان با مقامات مربوطه این کشور به گفتگو پرداخت.

این گفتگوها بین هیات اعزامی وزارت خارجه و آقای «یانیس پیدریدیس» رئیس امور مهاجرین یونان و آقای «جورجیس دیمیتردیس» رئیس جنوب آسیای وزارت امور خارجه یونان صورت گرفت.

رئیس ارتباط خارجه وزارت مهاجرین افغانستان و شارژدافیر افغانستان در شهر صوفیا پایتخت بلغارستان نیز جزو هیات اعزامی افغانستان بودند.

در این ملاقات، دو طرف پیرامون رسیدگی همه جانبه به مشکلات مهاجرین افغان در یونان بحث های همه جانبه کردند.

همچنین، هیات یاد شده با خانم «اگله یابلتا» رئیس عمومی تشریفات وزارت امور خارجه یونان ملاقات کرد و طرفین طی مراحل ابتدایی گشایش سفارت افغانستان در آن کشور و مقررات تخنیکی و پروتوکول های خاص مربوط به آن را مورد بحث قرار دادند.

در این ملاقات، رئیس عمومی تشریفات وزارت امور خارجه یونان، ضمن استقبال از تصمیم افغانستان، وعده هرنوع همکاری را در راستای تحقق این هدف سپرد.

وی همچنین گفت که مقامات یونان گشایش سفارت آن کشور در افغانستان را مورد بحث داشته و امید می رود که در آینده نزدیک سفارت یونان نیز در افغانستان گشایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.