• انتشار: 15 آگوست 2015
  • ساعت: 22:35
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 1728
پرینت
عفو بین الملل:

وضعیت مهاجران در اتریش تاسف بار است

سازمان عفو بین الملل وضعیت پناهجویان در اردوگاهی که در نزدیکی شهر وین اتریش می باشد را بسیار تاسف بار خواند.

این سازمان اتریش را متهم می کند که نسبت به صدها پناهجوی بی خانه و گرسنه که اخیرا تعداد آنها افزایش نیز یافته بی تفاوت بوده است.

این سازمان می گوید تقریبا ۲۰۰۰ پناهجو هفته هاست در اردوگاهی در جنوب پایتخت اتریش بدون سرپناه و امکانات بسر می برند.

گروه حمایت از حقوق بشر در این خصوص می گوید که وضعیت پناه جویان در این کمپ بسیار تاسف بار است. مهاجرانی که اکثرا از کشورهای افغانستان و سوریه وارد این کشور شده اند در وضعیت بسیار بدی بسر می برند.

به باور هینز پاتزلت، رئیس عفو بین الملل اتریش، حق و حقوق انسانی در این اردوگاه کشور اتریش کاملا نادیده گرفته شده است.

گفتنی است اخیرا شمار پناهجویان و مهاجرانی که کشور های خود را به امید زندگی بهتر و دور از خطر به سمت اروپای غربی و جنوبی ترک می کنند بشدت افزایش یافته است. مسئله ای که تمامی اعضای اتحادیه اروپا را نگران کرده است.

آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد وضعیت پناهجویان را در برخی شهرها و کشورهای اتحادیه اروپا بسیار شرم آور و تاسف بار اعلام کرده است.

هینز پاتزلت می گوید اتریش کشوری نیست که نتواند پناهجویان و مهاجران خود را ساماندهی کند، طوری که حق و حقوق انسانی آنها پایمال نشود.

وزارت داخله اتریش اما در پاسخ به سخنان آقای هینز می گوید که افزایش ناگهانی شمار پناهجویان امری استثنایی می باشد و در حال حاضر کشورش در تلاش است تا وضعیت کنونی پناهجویان را بهبود ببخشد.

لازم به ذکر است که هزاران پناهجو از طریق دریای بالکان وارد اتریش کشوری با حدود ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت شده اند که آمار پرونده های تقاضای پناهندگی در شش ماه نخست سال جاری به ۲۸،۳۰۰ پرونده رسیده است.

در حال حاضر وین ۵۰۰ تن از پناهجویان خود را به اسلواکیا می فرستند تا بتواند فشار پرونده های پناهندگی را از خود بکاهد و هم بتواند قانون مهاجرت خود را تعدیل کند.

این در حالیست که ماه گذشته اعضای اتحادیه اروپا نتوانستند با هم به توافقی برای تقسیم ۴۰،۰۰۰ پرونده پناهندگی برسند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.