• انتشار: 12 نوامبر 2018
  • ساعت: 14:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30437
پرینت
جنرال شریف یفتلی رئیس ستاد اردوی ملی

وضعیت جنگ در جاغوری و مالستان بزودی تغییر می کند

جنرال شریف یفتلی؛ رئیس ستاد اردوی ملی می گوید با اقدامات صورت گرفته نتیجه جنگ در ولسوالی مالستان و جاغوری به زودی تغییر خواهد کرد.

به گزارش رها، جنرال شریف یفتلی رئیس ستاد اردوی ملی که امروز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل سخن می‌گفت، اذعان کرد که دو ولسوالی غزنی که در ۱۷ سال گذشته ولسوالی‌های آرام و مرکز علم و مکتب بودند، متأسفانه اخیرا ناامن شده اند؛ اما به گفته او «تلاش های ما با قوت ادامه دارد که نیروهای مسلح طالبان را از این ولسوالی ها عقب بزنیم.»
جنرال یفتلی افزود که نیروهای امنیتی به‌خاطر تأمین امنیت ولسوالی جاغوری به ولایت غزنی فرستاده شده اند.
یفتلی مدعی شد که در حملات شب گذشته بر ولسوالی جاغوری، ۱۷ تن از نیروهای طالبان کشته شدند. در مالستان هم به گفته او از حمله هوایی علیه نیروهای طالبان استفاده شده است.
یفتلی گفت که اگر تلفات طالبان را در جنگ مالستان و جاغوری حساب کنیم تاکنون ۲۰۰ نفر از طالبان در این دو ولسوالی کشته شده اند.
این در حالی است که براساس گزارش های رسیده از منطقه، درگیری ها در این دو ولسوالی همچنان ادامه دارد. گزارش ها حاکی است که نیروهای محلی، تلفات سنگینی را متحمل شده اند.
دیروز از ولسوالی جاغوری خبر رسید که دست کم ۲۵ نیروی کماندوی اردوی ملی در یک حمله طالبان، کشته شده اند.
از تلفات نیروهای مقاومت مردمی و غیر نظامیان نیز گزارش هایی منتشر شده است.
در مالستان، خبرهای ضد و نقیض از سقوط این ولسوالی، انتشار یافته است. طالبان ادعا کرده اند که با اشغال این ولسوالی، تلفات سنگینی را بر نیروهای دولتی، تحمیل کرده اند. منابع دولتی اما مدعی اند که حمله طالبان به این ولسوالی، مهار شده است.

همزمان وزارت دفاع ملی می‌گوید که هم اکنون بیش از ۵۰ هزار تروریست در چارچوب ۲۱ گروه تروریستی در افغانستان فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.