• انتشار: ۱۶ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۱۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61349
پرینت
دیدار غنی با مارشال دوستم

وضعیت جنگ به زودی تغییر می کند

در دیدار رئیس جمهور غنی با مارشال عبدالرشید دوستم وضعیت جنگ بررسی و تاکید شد در روزهای آینده با تطبیق طرح های دوستم وضعیت جنگ تغییر می کند.

افراد نزدیک به مارشال عبدالرشید دوستم، معاون پیشین ریاست جمهوری می‌گویند آقای دوستم با اشرف غنی، رییس جمهور کشور دیدار کرده است.

احسان نیرو، سخن‌گوی حزب جنبش ملی به رسانه ها گفت این دیدار پیش از چاشت امروز(شنبه، شانزدهم اسد) در ارگ صورت گرفت. به گفته او، در این دیدار مارشال دوستم به رییس جمهور غنی پیشنهاد کرده است در کشور وضعیت نظامی اعلام شود و رییس جمهور نیز پذیرفته است.

آقای نیرو، می‌افزاید دو جانب روی وضعیت امنیتی کشور گفت‌وگو کرده‌اند. سخن‌گوی حزب جنبش ملی، مدعی است تمامی طرح‌های  امنیتی که از سوی مارشال دوستم مطرح شده از سوی رییس جمهور، پذیرفته شده است.

او تأکید می‌کند بنابر تصمیم مشترک رییس جمهور و مارشال عبدالرشید دوستم، قرار است در روزهای نزدیک برنامۀ منظمی برای دفع حمله‌های طالبان روی دست گرفته شده و وضعیت جنگ تغییر خواهد کرد.

این درحالی است که حمله‌های طالبان در روزهای اخیر بر مراکز ولایت‌ها افزایش یافته و گزارش شده است مراکز ولایت‌های جوزجان و نیمروز به تصرف طالبان درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.