• انتشار: 17 دسامبر 2020
  • ساعت: 15:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52139
پرینت
جلسه رهبری ارشد امنیتی برگزار شد

وضعیت امنیتی ولایات کندهار و ارزگان بررسی شد

رئیس جمهور ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایات متذکره به خاطر خنثی نمودن پلان های شوم دشمن، گفت که نیازمندی های شان را به گونه واضح ارائه کنند، تا اکمالات شان به صورت اساسی انجام شود.

تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز، جلسه رهبری ارشد امنیتی به خاطر بررسی وضعیت امنیتی ولایات کندهار و ارزگان در مقر قول اردوی ۲۰۵ اتل برگزار شد.

در این جلسه که امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، محمد مسعود اندرابی وزیر امور داخله، شمیم خان کتوازی رئیس ادارۀ مستقل ارگان های محل، والیان کندهار و ارزگان، قوماندان قول اردوی ۲۰۵ اتل و قوماندانان امنیه و سایر مسئولین امنیتی ولایات متذکره حضور داشتند.

حیات الله حیات والی کندهار در خصوص وضعیت امنیتی ولایت متذکره، معلومات داد و خواستار توجه بیشتر در زمینه تامین امنیت و تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی مستقر در این ولایت گردید.

جنرال شفیق الله رسول زی قوماندان قول اردوی ۲۰۵ اتل در مورد وضعیت امنیتی ولسوالی های ولایت کندهار، اکمال و تعبیه قوت ها و پلان گذاری معلومات داد و خواهان رفع کمبود پرسونل و اکمال مهمات گردید.بعداً تادین خان قوماندان امنیه ولایت کندهار و نظرشاه صافی رئیس امنیت ملی این ولایت در مورد هماهنگی بیشتر و تلاش های شان بخاطر دفع و طرد تحرکات و حملات دشمن، معلومات ارائه کردند.

همچنان در این دیدار محمد عمر شیرزاد والی ارزگان و قوماندان امنیه و رئیس امنیت آن ولایت در مورد وضعیت امنیتی ولایت ارزگان معلومات دادند.

آنان ضمن اینکه وضعیت عمومی امنیتی در آن ولایت را قناعت بخش خواندند، خواهان حمایت های بیشتر در زمینه بهبود وضعیت امنیتی ولسوالی دهراوود و تمویل، تجهیز و اکمالات پولیس در این ولایت شدند.

همچنان آنان موجودیت فساد را یکی از چالش های اصلی عنوان کردند و گفتند که مطابق تشکیل موجود، تعداد پرسونل ما اندک است و باید هماهنگی در سطوح متوسط و پایین صورت گیرد.

در این دیدار امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور و داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی از شجاعت و دلیر نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایات کندهار و ارزگان تشکر کردند و بر هماهنگی بیشتر، اصلاحات و اکمالات نیروها از طریق هوا تاکید ورزیدند.

رئیس جمهور پس از استماع صحبت های آنان، ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایات متذکره به خاطر خنثی نمودن پلان های شوم دشمن، گفت که نیازمندی های شان را به گونه واضح ارائه کنند، تا اکمالات شان به صورت اساسی انجام شود.

وی ضمن تاکید بر مدیریت لوژستیک و جلوگیری از ضایعات و استفاده بهتر از ظرفیت های پولیس، گفت باید پلان واضح و منسجم در این موارد داشته باشیم.

رئیس جمهور گفت به خاطر بهتر شدن وضعیت امنیتی ولایت کندهار و اکمال بهتر نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در آنجا، به تصامیم جدی نیاز داریم.

وی افزود کندهاریان تنها نیستند، کابل پایتخت و کندهار قلب افغانستان است و ما حقایق واضح می خواهیم تا بدیل های مناسب جستجو گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.