• انتشار: 12 اکتبر 2017
  • ساعت: 13:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25049
پرینت
روسیه:

وضعیت افغانستان به سرعت در حال بدتر شدن است

سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه در جلسه ای با عبدالسلام عزیزف وزیر دفاع ازبکستان و شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان گفت که وضعیت افغانستان به سرعت در حال بدتر شدن است و کشورهای منطقه باید بیشتر با هم همکاری کنند.

سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه در این دیدار گفت: “همکاری های نظامی و فنی نظامی میان تاجیکستان و روسیه به طور موفقیت آمیزی در حال رشد است. با توجه به وضعیت امنیتی افغانستان که به سرعت در حال بدتر شدن است و خطرهایی که از آن کشور متوجه منطقه می باشد، روسیه و تاجیکستان رزمایش های مشترک فراوانی برای کاهش خطر و تقویت ثبات در منطقه برگزار می کنند. جدا از این مسئله، نیروهای مسلح تاجیکستان نیاز به حمایت، کمک و مدیرنیزه شدن دارند.”

او همچنین گفت که تمامی برنامه ها و اهداف از پیش برنامه ریزی شده در بخش های نظامی میان دو کشور به خوبی اجرا خواهد شد و در این خصوص یک توافقنامه همکاری میان وزرای دو کشور در سال ۲۰۱۸ به امضا خواهد رسید.

شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان نیز قدردانی از همکاری های روسیه در بخش نظامی به تاجیکستان، گفت که ازبکستان و روسیه نیز باید با همدیگر برای تقویت ثبات و امنیت منطقه بویژه افغانستان همکاری کنند.

شویگو خطاب به عبدالسلام عزیزف وزیر دفاع ازبکستان گفت: “افزایش بی ثباتی ها در افغانستان ما را مجبور می کند که با یکدیگر در زمینه مبارزه علیه تروریسم بین المللی و تقویت ثبات و امنیت منطقه بیشتر همکاری کنیم.

عزیزف گفت که کشورش تمامی راه های ممکن را برای تامین امنیت مرزهای کشورهای آسیای مرکزی انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.