• انتشار: 24 آگوست 2020
  • ساعت: 16:42
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 47649
پرینت

وزیر پیشین صحت به سارنوالی معرفی شد

براساس بررسی‌ها وزیر پیشین صحت عامه، سه معین پیشین و یک معاون برحال این وزارت متهم به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و حیف‌ومیل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا متهم شناخته شده‌اند.

اداره بازرس ریاست جمهوری اعلام کرد فیروز الدین فیروز، وزیر پیشین صحت عامه و چهار معاون برحال و پیشین این وزارت به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و حیف‌ومیل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا، به لوی‌سارنوالی معرفی شده اند.

فیروز بشری، رییس اطلاعات و ارتباطات اداره بازرس ریاست جمهوری، روز دوشنبه، سوم سنبله گفت  اداره بازرس ریاست جمهوری براساس حکم رییس جمهور غنی مصارف مربوط به ویروس کرونا را بررسی کرده است.

او گفت در این بررسی‌ها وزیر پیشین صحت عامه، سه معین پیشین و یک معاون برحال این وزارت متهم به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و حیف‌ومیل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا متهم شناخته شده‌اند.

به گفته او، این افراد برای تحقیقات بیش‌تر به لوی‌سارنوالی معرفی شده‌اند.

پس از شیوع ویروس کرونا حکومت بودجه‌ای را برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داد و هم‌چنان اختیارات ویژه را به ولایت‌ها برای مصرف بودجه تفویض کرد.

چگونگی مصرف بودجه مبارزه با ویروس کرونا در کابل و ولایت‌ها با اتهام فساد و اختلاس گسترده همراه بوده است.

پیش‌تر روزنامه ۸صبح در گزارشی فاش کرد که در ولایت‌های هرات، بدخشان، نورستان و میدان‌وردک کم‌تر از ۱۵۰ میلیون افغانی در خریداری تجهیزات طبی از بودجه‌ی اختصاص‌یافته برای مبارزه با ویروس کرونا در مقایسه به نرخ بازار تناقض وجود دارد و حیف‌ومیل صورت گرفته است. محمداشرف غنی، رییس جمهور، به اداره بازرس ریاست جمهوری دستور داده است تا این گزارش را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.