• انتشار: ۴ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۱۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62335
پرینت

وزیر مخابرات پیشین افغانستان در آلمان با بایسکل پیتزا می فروشد

سید احمد شاه سادات وزیر پیشین مخابرات و تکنالوجی معلوماتی افغانستان مشغول کار تحویل پیتزا به مشتریان در کشور آلمان است.

الجزیره عربی در توییتی عکس هایی از سید احمد شاه سادات وزیر پیشین مخابرات و تکنالوجی معلوماتی افغانستان را منتشر کرده که در شهر لاپیزیک کشور آلمان با بایسکل مشغول کار تحویل پیتزا به مشتریان یک پیتزا فروشی است.

آقای سید احمد شاه سادات وزیر کابینه دولت آقای غنی رئیس جمهوری فراری کشور بود که پس از بروز اختلافات با وی از افغانستان خارج شد و دسامبر سال گذشته وارد آلمان شد.  

اسکای نیوز نیز نوشته آقای سید احمد شاه سادات خود این عکس ها را تایید کرده و گفته پس از این که پول هایش تمام شده مشغول به کار تحویل پیتزا به مشتریان یک پیتزا فروشی مشهور به «لیوراندو» شده است.

آقای سید احمد شاه سادات از سال های ۲۰۰۵ الی ۲۰۱۳ به عنوان مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی فعالیت داشت و بین سال های ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۷ رئیس اجرایی آریانا تلکام در لندن بود.

آقای سادات در واکنش به اتفاقات اخیر در افغانستان گفته که هیچ گاه باور نمی کرده دولت افغانستان با چنین سرعت فرو پاشد

وی از دانشگاه آکسفورد انگستان در رشته انجینری مخابرات و تکنالوجی دو ماستری دارد، و به مدت ۲۳ سال برای آرامکوی عربستان سعودی و شرکت تلکام سعودی در بخش های مختلف مخابراتی در ۱۳ کشور جهان کار کرد.

آقای سید احمد شاه سادات پس از عبدالرزاق وحیدی به سمت سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی تعیین شد که پس از آن شهزاد گل آریوبی جای او را گرفت.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.