• انتشار: 21 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 4507
پرینت

وزیر مالیه نظر نمایندگان مجلس سنا در مورد بودجه را شنید

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه جهت استماعیه/شنیدن نظرات نمایندگان در مورد بودجه ملی، سال ۱۳۹۵ به مجلس سنا/بزرگان آمده بود.

اعضای مجلس در قسمت بودجه عادی، انکشافی، ولایتی، تعادل در بودجه، پروژه های انکشافی، پروژه های اختیاری و غیر اختیاری و موارد دیگر بودجه ملی سال ۱۳۹۵ سوالاتی را از وزیر مالیه کردند.

شماری نمایندگان هم از نبود پروژه های انکشافی جدید را در بخش بودیجه انکشافی؛ انتقاد قرار کردند، همچنان پروژه های که در سال اینده از این بودجه ساخته می شود را سطحی دانستند.

برخی دیگر نیز از وزیر مالیه خواستند که به ولایت های ناامن توجه بیشتری کند.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه بعد از شنیدن نظریات نمایندگان گفت: وزارت مالیه نهایت تلاش کرده تا بودجه ملی سال ۱۳۹۵ را  به طور عادلانه با درک واقعیت ها، اولویت ها و نیازمندی های ترتیب کند.

آقای حکیمی افزود، بودجه ملی سال ۱۳۹۵ به اساس امکانات، ساختار دولت، تعادل میان مصارف و عواید، تعهدات دونر ها، عواید داخلی، پروژه های بزرگ مالی و تکمیل پروژه های در حال جریان و تمرکز روی مثمریت و موثریت پول ترتیب گردیده است.

وزیر مالیه؛ ۱۷ عقرب سال روان بودجه ملی ۱۳۹۵ را به مجلس سنا/مشرانو جرگه فرستاد و از آنها خواست که نظریات و پیشنهاداتشان را با وزارت مالیه شریک نمایند تا یک سند ملی و جامع به ملت تقدیم شود.

گفتنی است که بودجه ملی سال ۱۳۹۵ مبلغ ۴۶۱٫۸ میلیارد افغانی که شامل ۲۸۳٫۳ ملیارد افغانی بودجه عادی و  ۱۷۸٫۵ میلیارد افغانی بودجه انکشافی می باشد، در نظر گرفته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.