• انتشار: 20 فوریه 2021
  • ساعت: 12:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54520
پرینت

وزیر عدلیه: جلو قاچاق انسان در ولایت نیمروز باید گرفته شود

آقای معنوی، با اشاره به گزارش سالانه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا در مورد وضعیت قاچاق انسان و مهاجران، گفت افغانستان در رده‌بندی سال ۲۰۲۰ این وزارت‌خانه، به رتبه‌ی سوم سقوط کرده است.

فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه، گفت اگر جلو قاچاق انسان در ولایت نیمروز گرفته نشود، بر افغانستان تعزیرات وضع خواهد شد.

آقای معنوی که اخیرا در راس یک هیئت بلندرتبه‌ی دولتی، به منظور بررسی وضعیت قاچاق انسان و مهاجران، به ولایت نیمروز رفته است، در نشستی که در کمیسیون ولایتی قاچاق انسان و مهاجران ولایت نیمروز برگزار شده بود، گفت: «قاچاق انسان و مهاجران، یک مشکل بین‌المللی است و دولت افغانستان به منظور جلوگیری از آن، کمیسیون عالی را ایجاد کرده است.»

آقای معنوی، با اشاره به گزارش سالانه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا در مورد وضعیت قاچاق انسان و مهاجران، گفت افغانستان در رده‌بندی سال ۲۰۲۰ این وزارت‌خانه، به رتبه‌ی سوم نزول کرده است.

به گفته‌ی او، امریکا بر کشورهایی که در این رتبه قرار گیرند، یک سلسله تعزیرات وضع می‌کند که این تعزیرات، وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها را با مشکل مواجه می‌سازد.

وزیر عدلیه گفت: «ما این‌جا آمده‌ایم تا این پیام را برسانیم که قاچاق انسان و مهاجران، موضوع بسیار جدی است و باید جلو آن گرفته شود. مسئولان در نیمروز، باید در این راستا برخورد جدی و قاطع داشته باشند.»

مسئولان نیمروز، در این نشست، دلیل مهاجرت‌های زیاد از طریق این ولایت را، وسیع بودن این ولایت با دشت‌های بزرگ و مرز طولانی باز با کشورهای ایران و پاکستان و همچنان فقر، جنگ و بیکاری عنوان کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.