• انتشار: 19 جولای 2017
  • ساعت: 18:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22762
پرینت

وزیر صحت ایران وعده اعطای ۵۰۰ بورس تحصیلی در عرصه صحت به افغانستان داد

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر صحت/ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در دیدارش با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی وعده اعطای ۵۰۰ بورسیه تحصیلی در عرصه صحت را داد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، امروز چهارشنبه (۲۸ سرطان) با دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در کابل دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، دو طرف دربارۀ همکاری‌های آموزشی و درمانی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر صحت/ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در این دیدار از تعهد ۵۰۰ بورسیه به نهادهای آموزشی افغانستان در عرصۀ صحت خبر داد و گفت که کشورش آماده است برخی شفاخانه‌های کابل را تجهیز و حمایت کند.

آقای هاشمی همچنین گفت که در این سفر تفاهم‌نامه‌هایی را در عرصۀ دارو و درمان با وزارت صحت عامۀ افغانستان امضا خواهند کرد. داکتر هاشمی، ابراز امیدواری کرد که تفاهم‌نامه‌های دو کشور در زمینۀ صحت و آموزش‌های طبی اجرایی شود.

وی افزود که هدف ما توانمندشدن افغانستان در عرصۀ بهداشت و تقویت آموزش‌ و تولید صنعت دارو در افغانستان است.

این مقام جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که بتوانند «گردشگری سلامت» را میان دو کشور راه اندازند و همچنان در عرصۀ «تولید» دارو افغانستان را یاری رسانند.

در ادامه، رییس اجرایی کشور گفت که کمک‌ها و همکاری‌های ایران در بخش تجهیزات صحی و آموزش‌های طبی برای افغانستان مهم است.

آقای عبدالله از همکاری‌های وزارت صحت عامۀ افغانستان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران، ابراز خرسندی کرد و گفت که امیدواریم این همکاری‌ها افزایش یابد.

رییس اجرایی کشور با اشاره به قاچاق ادویۀ بی‌کیفیت از برخی کشورها به افغانستان گفت که داروی ایران در افغانستان مؤثر و نیک‌نام است.

عبدالله عبدالله خاطرنشان ساخت که باید از فرصت‌های پیش آمده در عرصۀ برنامه‌های آموزشی استفادۀ مناسب صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.