• انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۶:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54622
پرینت

وزیر سرحدات و قبایل از مولوی انصاری به دادستانی شکایت کرد

صمیم افزود اظهارات مولوی انصاری می تواند زندگی مامورین نظام را با خطر روبه رو سازد و راه را برای تجاوز به حقوق بشری و اسلامی مردم نیز هموار کند.

در ادامه واکنش ها به سخنان مولوی مجیب الرحمان انصاری، محب الله صمیم وزیر امور سرحدات اقوام و قبایل اظهارات این مولوی هراتی را سواستفاده از آزادی بیان و تلاش برای برهم زدن امنیت خوانده می گوید به دادستانی کل عریضه داده است تا مولوی مجیب الرحمان انصاری را تحت پیگرد قرار دهد.

محب الله صمیم امروز دوشنبه (۴حوت) در نشست خبری گفت شخصا به دادستانی عریضه داده است تا مولوی انصاری تحت تعقیب عدلی قرار بگیرد.

صمیم افزود  اظهارات مولوی انصاری می تواند زندگی مامورین نظام را با خطر روبه رو سازد و راه را برای تجاوز به حقوق بشری و اسلامی مردم نیز هموار کند.

وزیر امور سرحدات و قبایل با بیان اینکه مولوی انصاری یک ملای افراطی با سابقه افراطی گری است خاطرنشان کرد: «شواهد نشان می دهد که آن صحبت ها از خود انصاری نه بلکه از جاهای دیگر به وی دیکته شده است و او ماموریت یافته است که امنیت کشور را با تعبیرهای افراطی و بیانات نادرست از دین، لطمه بزند.»

سخنان جنجالی مولوی انصاری

مجیب‌الرحمان انصاری خطیب مسجد در منطقه گازرگاه هرات در جریان سخنرانی اش پس از نماز جمعه در شهرات گفته بود: «برای مأمورین ملکی و نظامی و کسی که با قلم خود، پول خود، از نظام حمایت می‌کند، مرتکب گناه کبیر شدی. هر جنایتی که در این نظام شود، تو عسکر، تو پولیس و مأمور به تمام جنایات شریک هستی.»

انصاری تاکید کرده بود که هر عالم دینی که این نظام را تایید کند در روز قیامت در کنار «علمای یهود و نصارا» در جهنم حشر می شود.

پس از آن که این اظهارات او با واکنش های گسترده مقامات حکومت محلی و مقامات ارشد امنیتی در کابل همراه شد آقای انصاری در توضیحات سخنانش با نشر یک پیام ویدیویی با تاکید بر فاسدبودن نظام گفته بود که از اظهارات او برداشت درست نشده است.

او در توضیح سخنان اش تاکید کرده بود که هدف او از این سخنان کسانی بوده است که از نظام حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.