• انتشار: ۳۱ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59675
پرینت

وزیر سرحدات: اظهارات قریشی در مورد خط دیورند مداخله جویانه است

وزیر امور سرحدات و قبایل گفته‌های اخیر وزیر خارجه پاکستان در مورد خط دیورند را «مغرضانه» و مداخله آشکار در امور افغانستان خواند.

محب‌الله صمیم، وزیر امور سرحدات و قبایل، روز دوشنبه، سی‌ویکم جوزا، در یک نشست خبری گفت شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، با اظهار نظر در مورد این که خط دیورند مرز به رسمیت شناخته شده بین‌المللی است، در امور افغانستان مداخله کرده است.

وزیر امور سرحدات و قبایل کشور خاطرنشان کرد از گفته‌های قریشی معلوم می‌شود که هیچ تغییری در موضع پاکستان در برابر افغانستان به وجود نیامده است.

او گفت: «قریشی قسمی اظهار نظر می‌کند که مناسب دیپلمات یک کشور نیست». صمیم گفت قریشی چنان صحبت کرده است که او را در جایگاه سخنگوی گروه طالبان تقلیل داده است.

 به گفته صمیم، مشکل پاکستان این است که از افغانستان قوی می‌هراسد و هنوز هم به دنبال سیاست عمق استراتژیک خود است.

صمیم از پاکستان خواست تا اصل همسایگی خوب را احترام و نیز از اظهار نظرهای «مغرضانه» در مورد افغانستان خودداری کند.

وزیر امور سرحدات و قبایل از جانب دیگر گفت افغانستان در سه دهه گذشته قربانی جنگ اعلام ناشده پاکستان بوده است و این کشور از طالبان حمایت می‌کند.

محب‌الله صمیم اظهارات قریشی را در مورد این که رهبران طالبان در افغانستان هستند، رد کرد و گفت محل زندگی رهبران طالبان در پاکستان است و این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست.

شاه‎‌محمود قریشی در مصاحبه با لطف‌الله نجفی‌زاده، مدیر مسوول طلوع‌نیوز خط دیورند را مرز شناخته شده بین‌المللی توصیف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.