برگزیده هاسیاستِتیتر یک

وزیر دفاع طالبان بر اصلاح سر و صورت افراد طالبان تاکید کرد

ملا محمد یعقوب فرزند ملا محمد عمر که هم اکنون سرپرستی وزارت دفاع طالبان را بر عهده دارد در نخستین پیام خود که ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان آن را باز نشر کرده، با تاکید بر اصلاح سر و صورت افراد طالبان، گفته است در گذشته هر چه بود زمان جنگ علیه کفار بود اما حالا که نظام اسلامی برقرار شده است، طالبان مورد آزمایش سنگین تری قرار دارند تا رفتار و اخلاق اسلامی از خود نشان دهند و مورد تنفر مردم قرار نگیرند.

ملا یعقوب همچنین به افراد طالبان هشدار داد که از گشت و گذار و تفریح و خوشگذارنی گروهی که از یک ولایت به ولایت دیگر با موترهای دولتی می روند یا از بازارها و نهادهای دولتی دیدن می کنند خودداری کنند.

وی تاکید کرده که افراد طالبان باید تنها در محلات نظامی تعیین شده باقی بمانند.

ملا یعقوب که تاکنون چهره اش به ندرت دیده شده است همچنین با انتقاد از افراد طالبان که با مقامات و رهبران این گروه عکس و فیلم می گیرند، گفته است که این گونه رفتارها نشانه «نه دیده گری» است و جواز شرعی و اخلاقی ندارد، در عین حال این رفتارها می تواند سبب افشا شدن رازهای دولتی گردد و دشمنان آنان از آنها سوء استفاده کنند.

سرپرست وزارت دفاع طالبان گفت “شنیده ام افراد طالبان در برخی مناطق کسانی را به خاطر دشمنی کشته اند، این در حالیست که طالبان عفو عمومی اعلام کرده است و این شامل همه مخالفان می گردد.”

ملا یعقوب تاکید کرده هر گونه تهدید و قتل افراد مخالف هدف های گروه طالبان است و چناچنه کسی با کسی دیگر مشکل شخصی دارد باید مشکل خود را از طریق محاکم اسلامی حل و فصل کند.

او افزود که مخالفان گروه طالبان که در گذشته با آنها جنگیده اند و سبب کشته شدن افراد طالبان شده اند هم اکنون مورد عفو عمومی قرار گرفته اند و هیچ کس حق ندارد کسی را به خاطر مخالفت با طالبان به قتل برساند.

این مقام ارشد طالبان علاوه کرد که حتی اگر کسی در زمان اقتدارش از اقارب طالبان را مانند پدر، برادر و یا خویش اقوام شان را در گذشته کشته باشد، در حال حاضر تنها مرجع فیصله کننده در این گونه موارد علما و محاکم اسلامی است.

ملا یعقوب هشدار داد که با مخالفان فرمان عفو عمومی برخورد جدی خواهد شد.

این در حالیست که از زمان روی کار آمدن طالبان، گزارش های متعددی از قتل مخالفان طالبان و برپایی محاکم صحرایی از مناطق مختلف کشور به گوش می رسد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا