سیاست

وزیر دفاع امریکا: رسیدن به توافق سیاسی در افغانستان به فشارهای بین المللی نیاز دارد

آقای آستین، جمعه شب-۱۸ سرطان- در تویتی نوشت: «اوضاع امنیتی افغانستان بیش‌تر به فشارهای بین‌المللی، برای ایجاد یک توافق سیاسی از طریق گفت‌وگو نیاز دارد تا مردم افغانستان، دولت مورد نظر و شایسته‌ی خود را داشته باشند.»

وزیر دفاع امریکا، جزییاتی در باره‌ی چگونگی اعمال این فشار ارایه نکرده؛ اما گفته است که تمام کشورهای جهان باید در این راستا کمک کنند.

لوید آستین، در حالی این اظهارات را مطرح کرده که از ماه‌ها به این طرف، گفت‌وگوهای صلح در قطر متوقف شده و درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالب در میدان‌های نبرد، هم‌چنان ادامه دارد.

از سویی دیگر، جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، اعلام کرده که روند خروج سربازان امریکایی تا ۳۱ ماه اگست سال روان، کامل می‌شود.

مرکز فرماندهی ایالات متحده‌ی امریکا (سنتکام) در آخرین اعلامیه‌ای که نشر کرده، گفته است که روند خروج سربازان امریکایی ۹۰ درصد تکمیل شده است.

با این همه، روز پنج‌شنبه-۱۷ سرطان- پنتاگون اعلام کرد که هواپیماهای جنگی بیش‌تری را در اختیار نیروهای هوایی افغانستان قرار خواهد داد.

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده نیز در نشست اعلام پایان مأموریت نظامی امریکا در افغانستان، گفت که پس از خروج سربازان امریکایی از افغانستان، ایالات متحده از نیروهای امنیتی این کشور حمایت خواهد کرد و برای نیروهای هوایی تجهیزات نظامی فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا