• انتشار: 25 آوریل 2021
  • ساعت: 15:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57334
پرینت

وزیر دفاع استرالیا: اوضاع بدتر شود، نمی توانیم افغانستان را ترک کنیم

پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا امروز (یک‌شنبه، ۵ ثور) در گفتگو با شبکه ABC این کشور گفته‌است: «در صورت وخیم‌تر شدن وضعیت در آن کشور، بسیار بعید است که نیروهایی استرالیایی به افغانستان بازگردند.»

وزیر دفاع استرالیا می‌گوید نیروهای کشورش برای همیشه افغانستان را ترک خواهند کرد. خطر تروریزم هنوز در افغانستان جدی است اما راه‌های مقابله دیگری غیر از مستقر کردن نیروها وجود دارد.

پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا امروز (یک‌شنبه، ۵ ثور) در گفتگو با شبکه ABC این کشور گفته‌است: «در صورت وخیم‌تر شدن وضعیت در آن کشور، بسیار بعید است که نیروهایی استرالیایی به افغانستان بازگردند.»

به گفته او خطر تروریزم در افغانستان هنوز جدی است؛ اما راه دیگر مقابله با این پدیده غیر از مستقر کردن نیروها نیز وجود دارد.

وزیر دفاع استرالیا همچنین به شبکه تلویزیونی ناین نتورک (Nine Network) گفته‌است که خروج نیروهای استرالیایی به این کشور اجازه می‌دهد تا بر منطقه خود، جایی که چین در حال تغییر محیط امنیتی است، تمرکز کند.

داتون با اشاره به فجایع طبیعی و همه‌گیری کرونا گفته‌است: «اکنون تمرکز ما بر منطقه خودمان و حمایت از همسایگان نزدیک است. ما باید تشخیص دهیم که منطقه ما در حال تغییر است. چین بنادر سراسر منطقه ما را نظامی می‌کند. ما باید با همه این‌ها کنار بیاییم و این دقیقاً همان چیزی است که اکنون روی آن متمرکز شده ایم.»

از سوی دیگر، اسکات موریسون؛ نخست‌وزیر استرالیا در روز ملی استرالیا و نیوزلند (انزاک) گفته‌است: «جهان از تهدید تروریزم نسبت به زمانی که به برج‌های دوگانه در نیویارک حمله شد، ایمن‌تر شده‌است. جنگ با تروریزم، هزینه‌های زیادی داشته‌است. ما امروز از آن‌ها یاد می‌کنیم و یاد آن‌ها را گرامی می‌داریم.»

نخست‌وزیر استرالیا افزوده‌است که نیروهای استرالیایی با از دست‌دادن ۴۱ سرباز در افغانستان، در آینده نزدیک این کشور را ترک خواهند کرد.

کشورهای استرالیا و نیوزیلند همه ساله به تاریخ ۲۵ اپریل، از خدمات ارتش و کشته‌شدگان استرالیایی و نیوزیلندی به نام روز انزاک یادبود به عمل می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.