• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۹
  • ساعت: ۰۰:۱۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46525
پرینت

وزیر داخله: داعش شاخه خراسان رهبر جدید برای خود انتخاب کرده است

پیش از این عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر شاخه‌ی خراسان گروه داعش بود. او در شانزدهم حمل سال جاری همراه با ۱۹ عضو دیگر این گروه توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شد.

حمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله‌ گفت شهاب‌المهاجر،‌ عضو شبکه حقانی به تازگی به عنوان رهبر تازه شاخه خراسان گروه داعش منصوب شده است.

پیش از این عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر شاخه‌ی خراسان گروه داعش بود. او در شانزدهم حمل سال جاری همراه با ۱۹ عضو دیگر این گروه توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شد.

آقای اندرابی روز (دوشنبه، ۱۳ اسد) در تویتی همچنان نوشت شبکه حقانی و گروه طالبان روزانه فعالیت‌های تروریستی خود را در افغانستان انجام می‌دهند، اما زمانی که با این حملات به اهداف سیاسی‌شان نرسیدند، آن را به گروه داعش نسبت می‌دهند.

در حدود یک هفته‌ی اخیر دست‌کم دو حمله‌ی بزرگ و مرگبار در ولایت‌های لوگر و ننگرهار رخ داده است. گروه طالبان مسئولیت این دو حمله را نپذیرفتند.

دولت افغانستان می‌گوید طالبان به دلیل این که زمینه‌ی فعالیت برای دیگر گروه‌های تروریستی را فراهم کرده،‌ مسئول این گونه حملات اند.

در حمله‌ی موتر بمب‌گذاری شده در لوگر که یک روز پیش از عید قربان انجام شد، نُه نفر کشته شدند. در حمله بر زندان ننگرهار نیز دست‌کم ۲۵ نفر کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.

مسئولیت حمله‌ی ننگرهار را که بیش از ۲۰ ساعت ادامه یافت، گروه داعش بر عهده گرفته است. براساس اعلام وزارت دفاع، تعداد مهاجمان در این حمله ده نفر بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.