امنیت و جرایم

وزیر داخله: تا انتقال قدرت به یک اداره عبوری امنیت کابل از سوی حکومت تامین می شود

عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت داخله‌ی کشور می‌گوید براساس توافق، تا زمان انتقال قدرت به یک اداره‌ی عبوری، امنیت شهر کابل از سوی حکومت افغانستان تأمین خواهد شد.

آقای میرزکوال امروز (یک‌شنبه، ۲۴ اسد) در یک کلیپ ویدیویی گفت تمام نیروهای امنیتی و دفاعی به‌شمول پولیس، مفرزه‌ی امنیت ملی و قطعات خاص برای تأمین امنیت کابل در شهر جابه جا می‌شوند.

میرزکوال به مردم کابل اطمینان داده است امنیت کابل تضمین است و هیچ گونه تشویش نداشته باشند و قرار نیست بر این شهر حمله شود.

او همچنین از مردم کابل خواست زیر تأثیر هیچ گونه تبلیغات و پروپاگند نروند. او تأکید کرده است که با شایعه‌پراکنان که باعث بی‌نظمی شهر می‌شوند، به‌گونه‌ی جدی برخورد خواهد شد.

پیشتر بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع ملی نیز به مردم کابل اطمینان داده بود نیروهای امنیتی و دفاعی در همکاری با نیروهای بین‌المللی تا رسیدن به توافق صلح، امنیت کابل را تأمین خواهند کرد.

طالبان با تصرف حدود ۳۰ ولایت در ظرف ده روز اخیر، به پشت دروازه‌های شهر کابل رسیده است. این گروه گفته اراده ندارد با زور وارد کابل شود. به‌گفته‌ی این گروه، گفت‌وگو روی ورود مسالمت‌آمیز به شهر کابل جریان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا