• انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۳۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 65367
پرینت

وزیر داخله ایران: امکان پذیرش مهاجران افغان کم است

احمد وحیدی وزیر داخله ایران شام گذشته دوشنبه در مراسمی گفت جمهوری اسلامی ایران از مهاجران افغان خواهشمند است که به مرزها مراجعه نکنند زیرا امکان پذیرش بسیار کم است.

رسانه های ایرانی به نقل از احمد وحیدی وزیر داخله/کشور ایران گزارش کرده اند که وی در مراسمی در ولایت زنجان این کشور به موضوع مهاجران افغان اشاره کرده و گفته است که “در شرایط حاضر خواهش ما از عزیزان افغان این است که به مرز ایران مراجعه نکنند چون امکان پذیرش مهاجران در ایران کم است.”

آقای وحیدی افزوده که مهاجران افغان به طور طبیعی وارد ایران می شوند؛ “ما از این مهاجران پذیرایی می کنیم ولی خواهش ما این است که به مرز مراجعه کنند.”

مقام های جمهوری اسلامی ایران می گویند در حدود ۳٫۵ میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی افغان در این کشور زندگی می کنند.

به دنبال تحولات اخیر در کشور، شماری زیادی از شهروندان افغان علاوه بر تلاش برای خروج از کشور از طریق مرزهای هوایی، به سوی مرزهای زمینی ایران و پاکستان نیز سرازیر شدند.

همچنین رسانه های ایرانی روز گذشته گزارش کردند که در دو حادثه ترافیکی جداگانه و تنها طی چند ساعت در ولایت سیستان و بلوچستان این کشور دست کم ۹ تن جان باخته و ۴۶ تن دیگر زخمی شدند.

مقام های محلی ولایت سیستان بلوچستان به رسانه های ایرانی گفتند که حادثه ترافیکی برای موترهایی رخ داد که در حال انتقال غیرقانونی اتباع خارجی بودند.

مقام های ایرانی از تابعیت این افراد نامی نبرده، اما بیشتر شهروندان افغان با طی مسیرهایی در ولایت سیستان و بلوچستان خود را به ولایات مرکزی و یا ولایات غربی ایران برای ورود به کشور ثالث می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.