سیاست

وزیر خارجه پاکستان در گفت و گو با وزرای خارجه هالند و قرقیزستان اوضاع افغانستان را بررسی نمود

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در گفت و گو با وزرای خارجه هالند و قرقیزستان اوضاع افغانستان را بررسی کرد.

ووپکه هوکسترا، وزیر امور خارجه هالند، در تماسی تلفنی به شاه محمود قریشی نقش تسهیل کننده پاکستان در تخلیه شهروندان خارجی از افغانستان را برجسته ساخت.

وی همچنین تلاش های پاکستان برای متقاعد ساختن جامعه جهانی به اقدام در راستای جلوگیری از بحران انسانی در افغانستان را مطرح نمود.

به نقل از «APP» ووپکه هوکسترا از نقش پاکستان برای تخلیه شهروندان هالند از افغانستان قدردانی کرد و توافق نمود برای تقویت همکاری های تو جانبه به طور مشترک کار شود.

از سویی هم شاه محمود قریشی در گفت و گو با روسلان کازاکبایف، وزیر امور خارجه قرقیزستان، بحران انسانی در افغانستان را بررسی نمود.

وزیر خارجه پاکستان همچنین در دیدار با مقامات ترک در اسلام آباد در مورد افغانستان و دیگر موضوعات مشورت کرد.

مقامات پاکستانی در این جلسه مشورتی بر نیاز فوری به جلوگیر از بحران انسانی روبه افزایش و لزوم اقدام برای تثبیت اقتصاد افغانستان تاکید نمود و تاکید کرد برای تطبیق اهداف مشترک صلح و توسعه در افغانستان تعامل با حاکمان تازه کابل ضروری ست.

مقامات پاکستانی ابراز امیدواری کردند آزاد سازی دارایی های افغانستان در بلند مدت به توسعه پایدار در افغانستان کمک کند.

قابل ذکر است پاکستان در حالی به شدت برای به رسمیت شناخته شدن طالبان و ارسال کمک های جامعه جهانی برای این گروه لابی گری می کند که خود مشکل خط دیورند با افغانستان را هنوز حل نکرده و مناقشات بین اسلام آباد و امارت اسلامی در این مورد همچنان ادامه دارد.

پاکستان از سویی هنوز امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته و منتظر اقدام غرب و امریکا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا