• انتشار: 27 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50081
پرینت

وزیر خارجه هند: تصمیم در مورد آینده افغانستان باید توسط مردم گرفته شود نه با زور

مقامات بلندپایه وزارت خارجه هند و امریکا در مورد روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و جهانی و گسترش همکاری‌ها بحث و تبادل نظر کردند. وزیر خارجه هند به همتای امریکایی خود گفت تصمیم در مورد آینده افغانستان باید توسط مردم این کشور اتخاذ شود نه با زور.

 مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا همراه با مارک اسپر وزیر دفاع آن کشور روز گذشته وارد دهلی‌نو شد و با همتایان هندی خود در رابطه به مسائل مورد علاقه گفت‌وگو کردند.
پس از این دیدار، اس. جیشنکر وزیر خارجه هند در توییتی گفت: «نشست پربار و گرمی با وزیرخاجه پمپئو داشتم. در مورد مسائل مهم دوجانبه، منطقه و جهان بحث کردیم».
وی در ادامه گفت رایزنی‌های سیاست خارجی و همکاری‌ها بین دو کشور گسترش یافت.
از سویی هم، منابعی گفت آقای جیشنکر در این دیدار به همتای امریکایی خود گفته است هند در ثبات افغانستان منافع دارد و تصمیم‌گیری در مورد آینده این کشور باید توسط مردم افغانستان گرفته شود، نه با زور.
در همین حال، آقای پمپئو نیز در توییتی نگاشت گفت‌وگوی خوبی با جیشنکر در پیش از برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای وزرای خارجه ایالات متحده و هند داشته است.
وی افزود آن‌ها توافق نمودند که مشارکت استراتژیک جهانی جامع ایالات متحده و هند برای امنیت و شکوفایی دو کشور، منطقه اندو-پاسفیک و جهان بسیار مهم است.
منابع همچنان افزود وزیر خارجه امریکا دیدگاه این کشور را در رابطه به افغانستان با مقامات هندی شریک ساخته است.
این در حالی صورت گرفت مذاکرات میان‌افغانی ظاهراً با افزایش خشونت‌ها متوقف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.