اجتماعی

وزیر خارجه طالبان: از بازگشت تمام مهاجرین افغانستانی به کشور استقبال می کنیم

وزیر امور خارجه دولت طالبان در دیدار دبیرکل کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت طالبان از ورود همه مهاجرین افغان استقبال می‌کند و آماده است تا هرگونه کمکی به آنها ارائه دهد.
«امیرخان متکی» وزیر امور خارجه دولت موقت طالبان روز سه‌شنبه با «فیلیپو گراندی» دبیرکل کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و هیات همراهش دیدار و در مورد کمک به خانواده‌های آواره در داخل افغانستان گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه دولت طالبان در این دیدار، گفت طالبان از ورود همه مهاجرین افغان استقبال می‌کند و آماده است تا هرگونه کمکی به آنها ارائه دهد.

در این دیدار، متکی افزود دولت آماده است تا همه خانواده‌های آواره را قبل از شروع زمستان به منازل خود بفرستد تا کمک‌های بین المللی و کمک‌های بشردوستانه به‌دست آنها برسد.

در این دیدار تاکید شد جامعه بین المللی باید از دولت حمایت کند و محیطی ایجاد نکند که افغان‌ها را به مهاجرت ترغیب کند.

وزیر امور خارجه دولت موقت طالبان بر حمایت جامعه بین المللی از افغانستان در شرایطی تاکید کرد که طالبان کابینه خود را اعلام کرده اما هنوز از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

فیلیپو گراندی، نیز درباره این دیدار در توئیتی نوشت و گفت در این سفر نیازهای بشردوستانه حاد کشور و وضعیت ۳/۵ میلیون افغان آواره مورد ارزیابی قرار گرفت.

این سفر درحالی صورت گرفته است که جامعه بین‌المللی در نشست فوق‌العاده سازمان ملل همبستگی خود را با مردم افغانستان اعلام و ۶۰۶ میلیون دلار را برای فراهم ساختن کمک‌های حیاتی به مردم افغانستان متعهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا