سیاستِتیتر یک

وزیر خارجه روسیه: برای به رسمیت شناختن طالبان عجله نداریم

وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش برای به رسمیت‌شناختن طالبان همانند بسیاری کشورهای دیگر از عجله کار نمی‌گیرد.

به نقل از رسانه‌های روسی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز در کنفرانس مطبوعاتی در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: روسیه هیچ شروطی برای طالبان تعیین نمی‌کند؛ مسکو نظاره‌گر تحقق وعده‌های آنها است و برای به رسمیت‌شناختن دولت طالبان عجله ندارد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود گفت: « تاهنوز دولت طالبان از سوی هیچ‌کشوری به رسمیت شناخته نشده است. همه از لزوم برقراری ارتباط با آنها در مورد مسایل جاری، اول‌تر از همه،  مسایل امنیتی، احترام به حقوق شهروندان و اطمینان از عملکرد عادی نمایندگی های دیپلماتیک صحبت می‌کنند، اما هیچ کشوری برای به رسمیت شناختن این گروه عجله ندارد.»

لاوروف در ادامه تاکید کرد: «ما هیچ چیزی و هیچ شروطی را به طالبان تحمیل نمی‌کنیم. آنها خود اهداف شان را اعلام کردند. از جمله تعهد خود را برای مبارزه بیشتر با تروریسم و قاچاق مواد مخدر اعلام کردند و اطمینان دادند که همه کارها را انجام خواهند داد تا هیچ تهدیدی برای کشورهای همسایه از خاک افغانستان وجود نداشته باشد. و آنها اعلام کردند قصد بی‌ثباتی کشورهای همسایه را ندارند و یک دولت فراگیر تشکیل دهند که طیف کامل جامعه افغانستان، تعادل سیاسی، قومی را منعکس کند.»

وی همچنین افزود: «ما نیز مانند اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان، از این رویکرد استقبال کرده‌ایم و اکنون در حال مشاهده نحوه اجرای وعده‌ها هستیم، البته زمان بسیار کمی برای نتیجه‌گیری نهایی گذشته است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا