• انتشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28997
پرینت

وزیر خارجه با سفیر پاکستان در کابل دیدار کرد

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان با “زاهد نصرالله خان” سفیر جمهورى اسلامى پاکستان در کابل دیدار کرد.

در این دیدار آقاى ربانى، ضمن تبریکی برگزاری موفقانه انتخابات پارلمانی در پاکستان، اظهار داشت؛ حمایت از روند مذاکرات و پروسه صلح دولت افغانستان میتواند بر روابط دوجانبه تأثیر مثبت و مؤثر داشته باشد.

همچنین وزیر امور خارجه کشورمان بر رسیدگى سریع به مسئله‎ى جنرال کنسولگری پاکستان در جلال آباد اصرار ورزید.

با این حال “نصرالله خان” سفیر پاکستان در کابل به حمایت جمهوری اسلامی پاکستان از موقف افغانستان براى نشست مسکو تأکید کرد. همچنین دو طرف روى روابط سیاسى، روابط اقتصادى، وضعیت امنیتى، روند صلح، همکارى هاى منطقه ى و تمدید اقامت مهاجرین، گفتگو نمودند.

گفتنی است که سفارت پاکستان روز گذشته با انشتار اعلامیه ای از مسدود کردن کنسولگری این کشور در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار خبر داد. سفارت پاکستان اعلام کرد این کشور کنسولگری خود در جلال آباد را به دلیل ناامنی ها و مداخله والی ننگرهار در امور کاری این نهاد مسدود کرده و تا در این مورد رسیدگی نشود این کنسولگری مسدود خواهد ماند.

با این حال حیات الله حیات والی ننگرهار در واکنش به اظهارات سفارت پاکستان گفته است که در کنسولگری این کشور در جلال آباد با افغانهای که خواهان ویزای پاکستان هستند برخورد انسانی صورت نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.