• انتشار: 25 ژانویه 2020
  • ساعت: 20:10
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41131
پرینت

وزیر خارجه ایران: شلیک کننده به هواپیمای اوکراینی زندانی شده است

محمد جواب ظریف وزیر امور خارجه آن کشور در مورد اوضاع اخیر در خاورمیانه و تنش میان تهران و واشنگتن گفته است که اقدام امریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی بر مبنای اطلاعات غلط انجام گرفت و امریکایی‌ها بر این باور بودند که ترور او می‌تواند موقعیت آنها را در منطقه بهتر کند اما آنچه که اتفاق افتاده، خلاف آن بوده است.

وزیر امور خارجه ایران گفت شهید سلیمانی بسیار موثرتر از سردار قاسم سلیمانی است و شهادت او آغازی برای پایان حضور امریکا در عراق و منطقه است.

آقای وزیر همچنان خبر داده که فرد شلیک کننده به هواپیمای اوکراینی در زندان به سر می‌برد.
به نقل از رسانه‌های ایرانی، محمد جواب ظریف وزیر امور خارجه آن کشور در مورد اوضاع اخیر در خاورمیانه و تنش میان تهران و واشنگتن گفته است که اقدام امریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی بر مبنای اطلاعات غلط انجام گرفت و امریکایی‌ها بر این باور بودند که ترور او می‌تواند موقعیت آنها را در منطقه بهتر کند اما آنچه که اتفاق افتاده، خلاف آن بوده است.
ظریف: حمله به پایگاه نظامی امریکایی‌ها در عراق واکنش نظامی «رسمی» ایران بود و هیچ قصدی برای تلفات جانی در این حملات موشکی وجود نداشت. ما از حق‌مان برای دفاع از خود به گونه‌ای مناسب بهره بردیم. اما پاسخ اصلی را مردم منطقه خواهند داد، آنهایی که اکنون نشان می‌دهند از رفتار امریکا بیزارند. امریکایی‌ها خواهند دید که قاسم سلیمانی به عنوان یک شهید به مراتب موثرتر از سردار سلیمانی است.
در همین حال، محمدجواد ظریف خبر داده است فردی که به هواپیمای مسافری اوکراین در آسمان تهران شلیک کرده بود، در زندان است.
آقای ظریف به وب‌سایت آلمانی اشپیگل که به زبان انگلیسی منتشر می‌شود، گفته خود او جمعه عصر دو روز پس از سرنگونی این هواپیما توسط موشک‌های سپاه پاسداران از موضوع مطلع شده بود.
او به ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو امریکا در خلیج فارس اشاره کرده و گفته برخلاف اینکه فرمانده ناو از مقام‌های امریکایی مدال گرفت، فردی که به هواپیمای اوکراینی شلیک کرده، بازداشت شده است.

خبرگزاری دید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.