• انتشار: 13 آوریل 2020
  • ساعت: 18:58
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43567
پرینت

وزیر خارجه ایران در دیدار همتایان ترک و روس خود درباره تحولات افغانستان گفت و گو کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص آخرین تحولات بحران سیاسی در افغانستان، خصوصا روند صلح در کشور و همچنین رخداد های اخیر در صحنه تحولات یمن و لزوم آتش بس پایدار در این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران درباره آخرین تحولات افغانستان و همچنین رخدادهای اخیر در صحنه تحولات یمن و لزوم آتش بس پایدار در این کشور با وزیر خارجه روسیه دیدار، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص آخرین تحولات بحران سیاسی در افغانستان، خصوصا  روند صلح در کشور و همچنین رخداد های اخیر در صحنه تحولات یمن و لزوم آتش بس پایدار در این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

آخرین وضعیت شیوع کرونا در منطقه و جهان و راههای جمعی مقابله با آن نیز از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در این تماس تلفنی بود.

وزیر امور خارجه ایران صبح امروز نیز در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با وزرای خارجه قطر و ترکیه درباره آخرین وضعیت بحران سیاسی افغانستان به ویژه روند صلح در کشور گفت‌وگو کرده بود. 

وی روز گذشته نیز در صحبت با حیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، بر لزوم  وحدت در بین گروه‌های مختلف افغانی، برقراری صلح و ثبات در افغانستان و همچنین گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.

همچنین ظریف شامگاه دیروز در گفت‌وگو با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، ضمن حمایت از تلاش‌های دبیرکل برای برقراری آتش‌بس در یمن و با بیان اینکه بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد، برقراری آتش بس پایدار را مقدمه‌ای برای آغاز روند سیاسی حل و فصل بحران یمن خواند.

وزیر امور خارجه با ارائه گزارشی از تلاش‌های دیپلماتیک ایران برای حل بحران سیاسی در افغانستان و پیشبرد روند صلح در افغانستان، جزئیاتی از تماس‌های خود با محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله و حنیف اتمر ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.