بین الملل

وزیر خارجه آلمان برای کاهش تنش ها به تهران و ریاض سفر می کند

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه آلمان هماهنگی های لازم را با مقامات ایرانی در خصوص سفر آقای اشتانمایر به تهران در دوم فبروری انجام داده است.

فرانک اشتانمایر پس از گفتگو با مقامات ایرانی قرار است عازم ریاض گردد تا در جشنواره ای فرهنگی در این کشور شرکت کند و با مقامات این کشور نیز در خصوص تنش های پیش آمده میان تهران و ریاض به گفتگو بنشیند.

در همین حال، وزیر خارجه آلمان تاکنون چندین بار طی مکالمات تلفونی با همتایان ایرانی و عربستانی خود از آنها خواسته است تا اختلافات را کنار گذاشته و از افزایش تنش ها جلوگیری کنند زیرا ممکن است تمامی تلاش ها برای تامین صلح در سوریه نیز متاثر از این تنش گردد.

به نظر می رسد که در حال حاضر بزرگترین چالش آلمان، نتیجه بخش بودن گفتگوهای صلح در سوریه می باشد تا از این رو از سیل مهاجرت های شهروندان سوریه به آلمان جلوگیری کند.

گفتنی است تنش ها میان ایران و عربستان زمانی آغاز شد که دولت شاهی عربستان شیخ نمر باقر النمر یک روحانی برجسته عربستانی را به اتهام سرکردگی آشوب در این کشور اعدام کرد، و بدنبال آن جمعی از معترضین به این اعدام در ایران سفارت و کنسولگری عربستان را در تهران و مشهد به آتش کشیدند.

همچنین لازم به ذکر است که تاکنون شماری از کشورها آمادگی خود را برای میانجیگری برای کاهش تنش ها میان عربستان و ایران اعلام کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا