• انتشار: 7 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:08
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 37478
پرینت

وزیر حج و اوقاف در ارگ لت و کوب شد

وزارت ارشاد، حج و اوقاف اعلام کرد مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت روز گذشته (جمعه، ۱۵ سنبله) پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ ریاست‌جمهوری، از سوی شش زورمند مورد تحقیر، توهین و لت و کوب قرار گرفته است.

ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه وزیر و حاجی خان تره‌خیل، دو عضو کنونی مجلس نمایندگان، دادالله برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده‌ی آنان نخست به آقای منیب توهین و سپس او را لت و کوب کرده اند.

براساس اعلامیه وزارت حج و اوقاف، پیش از این نیز این زورمندان چندین بار تلاش کرده بودند با استفاده از تفنگ کارهای غیرقانونی کنند. همچنان گفته شد این افراد پیش از این بارها وزیر ارشاد، حج و اوقاف را تهدید و تلاش کرده بودند خواست‌های «ناروا» و «غیرقانونی» شان را بر او تحمیل کنند.

در اعلامیه گفته شده است آقای منیب در حالی مورد تحقیر، توهین و برخورد فزیکی این افراد قرار گرفته است که اخیر مبارزۀ جدی در برابر «مفسدین» و «زورمندان» را آغاز کرده است.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف توهین و برخورد فزیکی شش زورمند در ارگ ریاست‌جمهوری با مولوی عبدالحکیم منیب را توهین به مساجد، وزارت حج و اوقاف، عالمان دین و نظام کنونی خوانده است.

این وزارت ضمن محکوم‌کردن توهین و برخورد فزیکی با آقای منیب، همچنان خواستار برخورد قانونی با عاملان آن شده است.

در اعلامیۀ وزارت حج و اوقاف از رییس‌جمهور اشرف غنی خواسته شده «این رویداد را به‌طور جدی بررسی و افراد تفنگ‌دار و زورمند را که از مقامات دولتی با زور تفنگ باج می‌گیرند، به پنجۀ قانون بسپارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.