اجتماعی

وزیر انکشاف دهات از مهاجرت بی رویه روستا نشینان بامیان به شهرها اظهار نگرانی کرد

آقای درانی که روز گذشته در بین شهروندان بامیانی قرار داشت، گفت که روستانشینان برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید به آسانی روستاها تخلیه شود.

وزیر احیاء و انکشاف دهات می گوید که ۷۵ تا ۸۰ درصد مردم کشور در روستاها زندگی می کنند و چرخش اقتصادی کشور نیز از روستاها شروع می شود.

در همین نشست شهروندان بامیانی علت مهاجرت بی رویه روستانشینان را مشکلات اجتماعی و بیکاری عنوان کردند و از دولت خواستند که توجه بیشتری به این معظل ها کند.

نصیر احمد درانی نیز وعده داد که در بخش های آبرسانی، روشنایی، رشد صنایع دستی که در برنامه‌های انکشافی این وزارت گنجانده شده است و عادلانه و متوازن تطبیق خواهند شد.

ایشان هدف از تطبیق و عملی شدن پروژه ها را، تأمین عدالت اجتماعی از سوی این وزارت عنوان کرد و با توجه به مشکلات و نیازمندی های مردم بامیان، کافی ندانست و وعده داد تا صادقانه و عادلانه برنامه ها و پروژه های بیشتری را تطبیق کنند.

وزیر همچنان اضافه کرد که بالغ بر ۱۴۰ میلیون افغانی برای دو ولسوالی پنجاب و ورس در سال جاری بودجه در نظر گرفته شده است. تطبیق ۷۴۵ پروژه به ارزش ۱۵ میلیون دالر در سطح بامیان نیز از دیگر کارهای این وزارت است.

لازم به ذکر است که این نشست در حضور معاون والی بامیان، مسئولان اداره های دولتی، نمایندگان شورای ولایتی، فعالان مدنی و شورای انکشافی قریه ها برگزار شده بود.

محمد اصف مبلغ معاون والی بامیان در این نشست اظهار امیدواری کرد این سفر گوشه ای از مشکلات مردم بامیان، با توجه و اهتمام جناب وزیر، رفع گردد.

آقای مبلغ، با اشاره به وعده‌های وزارت احیاء و انکشاف دهات و تعهدات این وزارت در پیوند به انتخاب بامیان به عنوان پایتخت فرهنگی سارک، اظهار امیدواری کرد تا پروژه سنگ فرش پیاده روها و سرک مقابل بودا تطبیق و عملی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا