• انتشار: 1 جولای 2016
  • ساعت: 18:21
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10454
پرینت

وزیر امور ایالتی پاکستان: مهاجران افغانی به هر قیمتی که شده باید عودت کنند

عبدالقادر بلوچ وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان گفته است که مهاجران افغانی مقیم در پاکستان به هر قیمتی که شده باید پاکستان را ترک کنند.

 

این جنرال بازنشته پاکستانی روز گذشته پنجشنبه صراحتا اعلام کرد که مهاجران افغانستانی در هر صورتی که هست باید خاک پاکستان را ترک کنند زیرا پاکستان دیگر نمی تواند بیش از این میزبان این مهاجران باشد.

وی همچنین اضاف کرد که مهاجران افغانی مقیم پاکستان بیش از یک میلیون فرصت شغلی را در این کشور اشغال کرده اند که مشکلات مالی زیادی را برای مردمان بومی خلق کرده اند.

آقای بلوچ گفت “در بسیاری از شهرهای پاکستان، بسیاری از شهروندان پاکستانی مشکلات فراوانی با پیدا کردن شغل دارند زیرا بیش از یک میلیون فرصت شغلی توسط مهاجران افغانی اشغال شده است.”

وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان علاوه کرد که اقتصاد کشورش قادر به تحمل حضور بیش از دو میلیون مهاجر افغانی نیست و این مهاجران دیگر هیچ گزینه ای جز ترک کشور (پاکستان) را ندارند.

عبدالقادر بلوچ همچنین دولت افغانستان را متهم به عمل نکردن وعده هایش برای عودت دادن این مهاجران کرد.

وی همچنین نگرانی دولت ایالت خیبرپختونخواه کشورش را نسبت به حضور مهاجران افغانی در این کشور به جا دانست.

او گفت “دولت خیبرپختونخواه حق دارد که بگوید مهاجران افغان به اقتصاد و فرهنگ این ولایت آسیب می رساند و همچنین در جرایم اشتراک دارد.”

این گفته ها از سوی وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان در حالی مطرح می گردد که روز چهارشنبه محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان اقامت قانونی مهاجران افغان را در کشورش به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

سخنگوی نخست وزیر پاکستان اما گفت “وزارت امور خارجه به همراه وزارت امور ایالتی و مناطق مرزی کشورش باید فورا با کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای مهاجرین و دولت افغانستان وارد عمل شده تا زمینه اسکان مجدد کمپ های مهاجرین از پاکستان به افغانستان را فراهم کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.