• انتشار: ۳ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۱۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28680
پرینت

وزیر امور خارجه پاکستان: امنیت در افغانستان برای ثبات پاکستان هم ضروری است

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان روز جمعه ۲۴ اوت ۲۰۱۸ اعلام کرد، حکومت جدید این کشور تلاش دارد تا روابط کابل- اسلام آباد بهبود یابد.

به گزارش منابع خبری پاکستان؛ شاه محمود قریشی در جمع خبرنگاران در اسلام آباد پایتخت پاکستان گفت، تأمین صلح، ثبات و امنیت در افغانستان به نفع پاکستان است.

وزیر خارجه پاکستان علاوه کرد: «ما باید این موضوع را بررسی کنیم که در صلح و ثبات افغانستان چه نقشی را بازی کرده می تواینم. زیرا، امنیت در افغانستان برای ثبات کشور ما هم ضروری است».

قریشی در صحبت هایش به روابط اسلام آباد با امریکا اشاره کرده گفت، برای بهبود روابط نیک با امریکا باید به اهمیت نیروهای امریکایی در افغانستان توجه شود.

او افزود: «از اهمیت روابط دوجانبه بین امریکا و پاکستان نمی توان انکار کرد. این روابط خیلی با اهمیت است. زیرا امریکا در افغانستان حضور دارد و در آن کشور خیلی سرمایه گذاری کرده است به همین دلیل است که باید اهمیت افغانستان وضرورت آن کشور را درک کنیم».

این در حالیست که امریکا از عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان خواسته است، در زمینه مبارزه با گروه‌های «تروریستی» قاطعانه مبارزه کند. قرار است مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا تا ده روز دیگر به منظور گفتگو با نخست وزیر جدید پاکستان وارد اسلام آباد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.