• انتشار: ۲۵ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۱۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61785
پرینت

وزیر امور خارجه ایران با نماینده ویژه چین در امور افغانستان دیدار نمود

در دیدار امروز وزیر امور خارجه ایران و یوه شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان، آخرین تحولات و دیدگاه دوکشور همسایه افغانستان مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به نقل از وزارت امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف در ابتدای این دیدار با تبریک پنجاهمین سالروز آغاز روابط دیپلماتیک دو کشور مراتب تشکر و قدردانی خود و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین واکسن از سوی دولت چین را به طرف چینی اعلام کرد.

وی همچنین با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات اخیر در افغانستان، حمایت ایران از شورای هماهنگی انتقال صلح آمیز قدرت در افغانستان را با هدف جلوگیری از هرگونه تشدید خشونت و وقوع جنگ در شرایط جاری افغانستان مورد تاکید قرار داد.

ظریف موضوع بیجاشدگان در تحولات اخیر افغانستان و هجوم آن‌ها به سوی کشور‌های همسایه را یکی از مهمترین و ضروری‌ترین موضوعات برگرفته از تحولات افغانستان دانست که خصوصا با توجه به شرایط دشوار همه گیری کرونا نیازمند توجه جدی می‌باشد.

یوه شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان نیز در این دیدار با تبریک پنجاهمین سالروز آغاز روابط سیاسی دو کشور همکاری‌های راهبردی دو کشور در حوزه‌های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و دیدگاه کشورش در خصوص تحولات افغانستان را تشریح و ضرورت همکاری کشور‌های منطقه خصوصا همسایگان افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.