• انتشار: 25 مارس 2018
  • ساعت: 19:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27323
پرینت

وزیری که از سوی عطا محمد نور معرفی شده بود، امروز به کارش آغاز کرد

داکتر میرویس بلخی که براساس توافق میان عطا محمد نور و ارگ ریاست جمهوری قرار بوده به عنوان وزیر معارف معرفی گردد، امروز به عنوان سرپرست این وزارت به کارش آغاز کرد.

دفتر مطبوعاتی وزارت معارف در خبرنامه ای نوشته که داکتر میرویس بلخی امروز (یکشنبه) توسط محمدسرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به کارمندان این وزارت معرفی شده و رسما کارش را به عنوان سرپرست آغاز کرد.

خبرنامه مذکور می نویسد که رئیس جمهوری کشور همچنین به وزیر دولت در امور پارلمانی نیز هدایت داده تا داکتر میرویس بلخی را برای کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس به آنان معرفی نماید.

بربنیاد خبرنامه، آقای دانش معاون ریاست جمهوری در مراسم معارفه آقای بلخی همچنین از اختصاص ۲۰۰ میلیون دالر بودجه برای ساخت و ساز ۶ هزار مکتب از سوی ریاست جمهوری کشور خبر داد.

آقای بلخی نیز در این مراسم ضمن قدردانی بخاطر معرفی ایشان به سمت وزیر معارف گفت: «همانگونه که امسال سال حمایت از معارف اعلام شده، امیدوارم تا این همکاری ها کماکان ادامه یابد تا جوابگوی خواسته های مردم باشد.»

لازم به ذکر است که آقای میرویس بلخی که پیش از این شارژدافیر سفارت افغانستان در هند بود، بر بنیاد توافق میان عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور برای احراز پست وزارت معارف معرفی گردد.

عطا محمد در قبال کنار رفتن از سمت ولایت بلخ، اسحاق رهگذر را با عنوان جانشین خود، جنرال اکرم سامع را به عنوان فرمانده پولیس، داکتر میرویس بلخی را به عنوان وزیر معارف و فرهاد عظیمی را به عنوان سفیر افغانستان در قزاقستان معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.