• انتشار: 6 دسامبر 2016
  • ساعت: 23:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 16025
پرینت

وزیرداخله بلغارستان: ۵۰۰ پناهجوی افغان دواطلبانه خواهان بازگشت هستند

وزیر امور داخله بلغارستان گفته است که تاکنون در حدود ۳۰۰ پناهجوی افغان در این کشور خواهان بازگشت داوطلبانه به افغانستان شده اند و این تعداد احتمالا به ۵۰۰ نفر خواهد رسید.

«رومیانا بوشواروا» وزیر امور داخله بلغارستان امروز (سه شنبه) در گفتگو با تلویزیون آن کشور گفت که تاکنون ۳۰۰ تن از پناهجویان افغان به طور رسمی خواهان بازگشت داوطلبانه به افغانستان شده اند و به زودی این رقم احتمالا به ۵۰۰ تن خواهد رسید.

خانم بوشواروا گفت از آنجایی که این پناهجویان داوطلبانه خواهان بازگشت هستند، و سفارت افغانستان در شهر صوفیه نیز بسیار در این زمینه کمک می کند، پروسه بازگشت آنان بسیار سریع انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که چندی پیش در یکی از کمپ های مهاجران در بلغارستان به نام «کمپ هرمانلی» مهاجرین دست به شورش زدند، که عمده شورشیان از مهاجران افغان بودند. پس از این رویداد، مقامات بلغارستان اعلام کردند که آن دسته از کسانی که از قانون اطاعت نمی کنند، از این کشور اخراج خواهند شد.

خانم بوشواروا همچنین گفت که هم اکنون فشار بحران و سیل مهاجرت ها بر روی بلغارستان نسبتا کم شده است. بطوریکه طی یک هفته، به گفته وی، تنها دو مهاجر غیرقانونی هنگام عبور از مرز دستگیر شدند، و همچنین از ورود ۱۲۰ تن دیگر به بلغارستان جلوگیری به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.